Komoly osztalékemelés jöhet a Richternél

Komoly osztalékemelés jöhet a Richternél

Április 15-én 14 órától közgyűlést tart a Richter- jelentette be a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Sok egyéb mellett az osztalék mértékéről is dönteni fognak a vállalatnál.

A kormány soha nem látott figyelmeztetést adott ki - Közel a nagy brüsszeli alku?

A Portfolio több hazai és brüsszeli forrásból származó információi és egy példátlanul erős figyelmeztetéssel felérő péntek délutáni miniszterelnökségi közlemény abba az irányba mutatnak, hogy nagyon közel lehet (akár már meg is született) a megállapodás a magyar kormány és az Európai Bizottság között a sok hónapja tartó súlyos pénzügyi elszámolási vitákban.

Nagy hír Brüsszelből: sok százmilliárd forintnyi EU-pénz jöhet karácsonyig

Nagy hír Brüsszelből: sok százmilliárd forintnyi EU-pénz jöhet karácsonyig

Két uniós ciklus költségvetéséből is jelentős, összességében sok százmilliárd forintnyi EU-támogatás kifizetése történhet meg az év végéig Magyarország felé, amennyiben a magyar hatóságok az ezekhez szükséges anyagokat gyorsan kiküldik az Európai Bizottságnak - tudta meg a Portfolio egy megbízható brüsszeli forrástól. A pontos összeg nyilván attól is függ, hogy mely Operatív Programokban mennyi fejlesztési számlát tudnak kiküldeni a magyar hatóságok a következő hetekben. A forrás egyértelművé tette, hogy a Bizottságnak is az az érdeke, hogy minél nagyobb összeget tudjon kifizetni Magyarországnak év végéig, mert így tudja javítani a saját kifizetési számait, amelyeket az Európai Parlament is figyel és így tudja jobban alátámasztani, hogy igenis működik a kohéziós politika.

Új közbeszerzési ellenőrző "századot" állít fel a Miniszterelnökség

A korábban bejelentett 80-85 főnél több, 100 új közbeszerzési ellenőrt vesz fel a központi közigazgatás 15-20%-os tervezett leépítése mellett is a Miniszterelnökség, hogy egy új egységet csináljanak az eddigi közbeszerzési felügyeleti főosztályból és az egység a nemrég megvásárolt ingatlanba, az Andrássy út 70.-be költözik - írja a 24.hu.

Bevállalná a kormány a 100 milliárdos büntetést, csak nehogy még nagyobb legyen

Jobban jön ki Magyarország, ha a 10 százalékos, azaz bő 100 milliárd forintos átalánybüntetést választja, mintha egyenként átvizsgálná a 2014-2020-as uniós ciklus összes eddigi közbeszerzését, mert utóbbi alapján akár sokkal nagyobb pénzügyi büntetés is kijöhetne - véli a 24.hu kormányközeli forrása abban a döntési helyzetben, ami először mutatja meg látványosan, hogy mennyiben szigorodott a mostani uniós ciklusban a brüsszeli pénzek lehívási szabályrendszere az előző ciklushoz képest. Ez a bő 100 milliárd forintos büntetés ugyanis már véglegesnek mondható, nem lehet benyújtani a problémásnak talált fejlesztési számlák helyett más számlákat, hogy le tudjuk hívni a pénzt a brüsszeli kasszából. Cserébe viszont (annyira) nem "bolygatnák" az itthoni fejlesztések körüli rendszerszintű problémákat, igaz a feltárt hibákat ki kell javítani, hogy a jövőben az újabb Brüsszelbe benyújtandó számláknál már ne legyen pénzügyi büntetés.

Borul minden, ha felfüggeszti Brüsszel az EU-pénzeinket?

A Portfolio kalkulációi szerint még akkor is el tudná érni idén a két fontos gazdasági célját - EU-pénz kifizetési cél és adósságráta csökkentése - a magyar kormány, ha a ma kezdődő ötnapos európai bizottsági audit nyomán esetleg "befagyasztanák" Magyarország felé az EU-támogatások kifizetését. Ha ez tényleg így történne, akkor januártól hirtelen hatalmas forrásokra lenne szüksége az államnak, ugyanis az EU-pénzek brüsszeli megszakítását-befagyasztását sok idő "visszacsinálni", a tavaszi választásokig viszont gőzerővel kell pörgetni itthon a pályázati kifizetéseket.

Veszélyben vannak az EU-pénzeink? - Reagált a Miniszterelnökség

A 24.hu ma reggeli cikkével ("Levegőben lóg az összes uniós támogatásunk felfüggesztése") kapcsolatban kiadott egy tájékoztatást délután a Miniszterelnökség. Ez egyrészt azt hangsúlyozza, hogy a szerző a Miniszterelnökségtől kapott válaszokat - melyben cáfolták az értesüléseit - szelektíven használta, másrészt pontosítja az információkat. A közlemény azt érzékelteti, hogy az informatikai rendszer hibái már megoldódtak és a kiküldött fejlesztési számlák egy részét már ki is fizette az Európai Bizottság, így nincs különösebb gond. A tájékoztatást az alábbiakban közzétesszük, illetve több forrásból származó saját értesüléseinkkel ki is egészítjük.

Nagy csapás érheti Magyarországot - Kiderült, ezermilliárdok sorsa a tét

Nagy csapás érheti Magyarországot - Kiderült, ezermilliárdok sorsa a tét

Súlyos hibákra bukkantak Magyarország legnagyobb keretközbeszerzésének eddigi lebonyolítása során az Európai Bizottság auditorai és ha nem sikerül kimagyarázni az ügyet, illetve ha Brüsszel nagyon ellenséges lesz végig velünk, akkor a Portfolio értelmezése szerint több ezermilliárd forintnyi EU-támogatásunk kifizetésének felfüggesztése is bekövetkezhet. Az biztos, hogy a kormány ezt nem fogja annyiban hagyni és már most látszik, hogy komoly (jogi) csata készül.

Előre tudtak a vizsgálatról a KPMG emberei, kirúgták őket

Hat embert bocsátott el a KMPG, köztük az amerikai auditcsoport vezetőjét is, miután kiderült, hogy előre megkapták az azzal kapcsolatos információkat, hogy mikor vizsgálják a KPMG-t a hatóságok - írja a Financial Times.

Tényleg megvan a brüsszeli alku, de még nem dőlhet hátra a kormány

Valóban létrejött a magyar kormány és az Európai Bizottság között a megállapodás bizonyos vitás kérdésekről, amelyek decemberig akadályozták a brüsszeli EU-támogatásaink kifizetését - erősítette meg a Portfolio múlt heti értesülését brüsszeli oldalról a Bruxinfo. Ennek a megállapodásnak a jele volt az, hogy december végén a Bizottság kifizetett 590 millió eurónyi (kb. 184 milliárd forintnyi) költségszámlát a magyar hatóságoknak. A lap hangsúlyozza, hogy ez csak annak az eredménye, hogy a magyar hatóságoknak decemberre sikerült tisztázniuk bizonyos kérdéseket és eloszlatniuk bizonyos aggodalmakat, de a gazdaságfejlesztési területen még tavaly nyáron indult uniós audit még nem zárult le.

Bréking: megvan a kormány brüsszeli megállapodása!

Megszületett a magyar kormány és az Európai Bizottság között a vitás pénzügyi kérdésekről a megállapodás és az ezzel kapcsolatos kormányzati válaszlevél tavaly december végén ki is ment Brüsszelbe - tudta meg a Portfolio a Miniszterelnökségtől. Az alku sok százmilliárd forintnyi, itthon már kiállított uniós támogatási számla brüsszeli kifizetése előtt nyithatja meg az utat, igaz a végső brüsszeli jóváhagyás még nem érkezett meg írásban. Azt is megtudtuk, hogy mennyi volt tavaly itthon az EU-támogatások kifizetése és ez pontosan milyen számlák alapján állt elő.

Még mindig benne van a pakliban az EU-pénzeink teljes blokkolása

A Portfolio megbízható információi szerint a minapi jogszabály módosítás ellenére két területen még mindig olyan horderejű vitáink maradtak az Európai Bizottsággal, amelyek lényegében blokkolhatják az EU-támogatásaink brüsszeli kifizetését. Az egyik vitánk az állami pályázatértékelési rendszerhez kötődik, aminek feloldása törvénymódosítást is szükségessé tehet, a másik pedig a bőkezű magyarországi szállítói előleg rendszerhez kapcsolódik, ami a határozott brüsszeli ellenállás miatt jelentős itthoni deficitnövelő következményekkel járhat.

Egy fillér sem jött még Brüsszelből - Orbánéknak lépni kellett

Mivel idén még nem kért számlaalapú kifizetést Brüsszeltől Magyarország, így nem is kapott még EU-támogatást, és ezért kellett 800 milliárd forinttal felfelé megnyitni a 2016-os költségvetés uniós pénzekkel kapcsolatos fejezetét - tudta meg a keddi kormányhatározat hátterét a Portfolio. Egyáltalán nem biztos, hogy ezt a költségvetési mozgásteret teljesen kihasználja majd a kormány, mivel ha kedvező jeleket kap Brüsszeltől a következő hetekben (ezt vetítette előre a mai Kormányinfón Lázár János), akkor elkezdi kiküldeni a kifizetési igényét, és így a döntés nem ugrasztaná meg akár 800 milliárd forinttal az idei pénzforgalmi deficitünket. Éppen erre utalt a Nemzetgazdasági Minisztériumtól érkezett válasz is.

Fontos levelet küld Lázár Brüsszelbe - Eldőlhet az EU-források sorsa

Nehéz volt a múlt szerdai brüsszeli tárgyalásunk és az aszfaltügy lezárása után is várhatók még kemény viták Brüsszellel - jelezte a mai Kormányinfo tájékoztatón Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője. Utóbbi kapcsán a Portfolio úgy tudja: a napokban küld a kormány egy fontos levelet az Európai Bizottságnak, amelyben a brüsszeliek által szeptemberben feltett kérdésekre küld tételes válaszokat. Ezeken a válaszokon sok múlik, konkrétan az, hogy a nyáron lezajlott uniós audit után folyósíthatók-e az uniós források. Csepreghy Nándor, a tárca helyettes vezetője egy tegnapi interjúban már jelezte, hogy bizonyos területeken hajlandó lenne engedni a kormány.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.