konzum

Elmondta az Opus, hogy hat az idei évére a koronavírus

Elmondta az Opus, hogy hat az idei évére a koronavírus

Közzétette éves beszámolóját az Opus Global, amelyből kiderül, hogy 210 milliárd forintos árbevétel mellett 24 milliárd forintos EBITDA-val zárta a 2019-es évet a társaság. Az üzemi eredmény és az adózott eredmény szintjén veszteséges lett a cég egy jelentős értékcsökkenés elkönyvelése miatt. A koronavírus hatásával kapcsolatban a társaság azt közölte, hogy jelentős, de nem kritikus hatása van a cégre az eseményeknek.

Olasz meló: kiszállhat a vagyonbiztosításokból a CIG Pannónia

A CIG Pannóniától „békeidőben” elvárható több mint 2 milliárd forintos nyereség helyett 641 millió forintos veszteséggel zárta a biztosító 2019-et, amely kétségtelenül a társaság sötét éve volt a vagyonbiztosítási érdekeltség olaszországi veszteségei miatt. A negyedik negyedév 287 millió forintos mínuszt hozott a csoportnak, ráadásul az utolsó hónapokban újabb nagy kárigények merültek fel a vagyonbiztosítóval szemben. Miközben az életbiztosítási tevékenység nem kiugró mértékű, de elfogadható növekedést produkált, az eddig 2,4 milliárd forintba kerülő olasz események áldozatát, a vagyonbiztosítási tevékenységet a megszüntetett tevékenységek közé sorolták át, magyar és lengyel portfólióit értékesítheti is a társaság.

Íme a hazai ingatlanpiac 50 legbefolyásosabb szereplője (Sz-W)

Íme a hazai ingatlanpiac 50 legbefolyásosabb szereplője (Sz-W)

Idén sem csökkent a lendület a hazai ingatlanpiacon. Hatalmas tranzakciókat ütöttek nyélbe mind az iroda, mind a logisztika, mind a szállodapiac területén, miközben a lakáspiacon is jelentős mennyiségben adták át az elmúlt években elkezdett fejlesztések lakásait. A hazai és külföldi befektetők továbbra is kedvelik Budapestet, és a piac is erős mozgásban van, amivel együtt a legfontosabb szereplők köre is folyamatosan változik. Éppen ezért negyedik alkalommal is elkészítettük az iparági toplistát, amelyben a cégvezetők és befektetők mellett számos fejlesztő is bemutatkozik. Az öt részes portrésorozatunkban névsor szerint mutatjuk be azokat a szereplőket, akik 2019-ben meghatározó befolyással voltak és vannak a hazai ingatlanpiacra. Az első rész ide kattintva, a második rész ide kattintva , a harmadik rész ide kattintva, a negyedik rész ide kattintva érhető el.

Csalók áldozata lett a CIG, óriásira nőhet a veszteség

Azonnali hatállyal megtiltotta a kezesség és garancia ágazatba tartozó új biztosítási szerződések megkötését a CIG Pannónia biztosítójának a Magyar Nemzeti Bank. A lépés oka, hogy a  CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító (EMABIT) olasz határon átnyúló tevékenységén olyan károkat szenvedett el, ami tőkeemelést tesz szükségessé. Mint kiderült, egy afrikai viszontbiztosító nevében hamis viszontbiztosításokat kötöttek az EMABIT-tal, és októberben egy több mint 3 milliárd forintos kezesi biztosításra vonatkozó lehívás is érkezett a társasághoz. Az ügy hosszú és bonyolult jogvitába torkollhat.

A többszörösére nőtt az Opus bevétele

A többszörösére nőtt az Opus bevétele

Többszörözte bevételét az Opus 2019 első félévében az akvizícióknak köszönhetően és 7 milliárd forint feletti EBITDA-t ért el - derül ki a cég féléves jelentéséből. Az év második felével kapcsolatban optimista a menedzsment, a cég stratégiai divízióiban ugyanis az év második felében erősebb az eredménytermelő képesség.

Növelné tulajdonrészét az Appeninnben a BDPST Group

Növelné tulajdonrészét az Appeninnben a BDPST Group

A BDPST Zrt. szándéknyilatkozatban jelezte az Opus Global számára, hogy meg kívánja vásárolni az Appeninnben lévő, eladásra kínált 18,7 százalékos tulajdoni hányadának 9 százalékos tulajdoni hányadot megtestesítő részét.

A Fidesz-kétharmad óta lefeleződött az Opus - Mi történik a cégnél?

A Fidesz-kétharmad óta lefeleződött az Opus - Mi történik a cégnél?

2017-ben a magyar tőzsde sztárpapírja volt az Opus, az elmúlt másfél évben, a legutóbbi magyarországi parlamenti választások óta azonban lefeleződött a részvények árfolyama. A cégcsoport gyakorlatilag minden stratégiai szempontból fontos szektorban jelen van, a Konzum beolvasztásával az ötödik legnagyobb vállalat lett a budapesti tőzsdén és növekedési ígéretekből sincs hiány. Akkor mégis miért esik az árfolyam?

Kiváló minősítést kapott az Opus

Júniusban indult el az MNB vállalati kötvényprogramja, aminek keretében a jegybank összesen 300 milliárd forint keretösszegig vásárol hazai székhelyű vállalatok által kibocsátott, legalább B+ minősítéssel rendelkező vállalati kötvényeket, ehhez minden résztvevő vállalatnak át kell esnie egy hitelminősítésen. Az elmúlt hetekben sorban érkeztek a kötvényprogramban résztvevő vállalatokról készített minősítések a Scope Ratingstől, most az Opusról készített értékelést a hitelminősítő. A vállalat kötvényeire a Scope az MNB által elvártnál 4 fokozattal jobb minősítést adott, az Opus összesen 28,6 milliárd forint értékben bocsáthat ki kötvényeket.

Megtörtént: beolvadt a Konzum az Opusba (2.)

A tegnapi nappal megvalósult a Konzum beolvadása az Opusba, ezzel június 30-tól a Konzum általános jogutódja a társaság, amely változatlan társasági formában működik tovább. A továbbiakban öt divízióval működik a cég, az igazgatóság elnöke Dr. Mészáros Beatrix, a vezérigazgatói posztot pedig Gál Miklós tölti be.

Ma lehet utoljára kereskedni a Konzum részvényeivel

Hamarosan jön a magyar tőzsde történetének első fúziója, ugyanis összeolvad az Opus és a Konzum. Technikailag úgy néz ki a folyamat, hogy a Konzum olvad be az Opusba, utóbbi lesz a jogutód társaság. A folyamat szempontjából fontos nap a mai, ugyanis ma lehet utoljára kereskedni a Konzum részvényeivel.

Nagyot esik a CIG Pannónia nyeresége a Konzum-Opus fúzió miatt

Várhatóan 1,355 milliárd forinttal rontja a második negyedévben a CIG Pannónia adózott eredményét a Konzum Opusba történő beolvadásának elszámolása - derült ki a biztosító közleményéből. Míg ugyanis a biztosító 300 forintért jutott korábban Konzum-részvényhez, most alig 210 forintnál jár az árfolyam. Az említett negatív hatás a 65%-a a Concorde által (e hatás nélkül) az idei évre várt profitnak.

Július 1-én érkeznek az új Opus részvények a tőzsdére

A Budapesti Értéktőzsde az Opus Global és a Konzum összeolvadásából származó részvények tőzsdei bevezetésével kapcsolatban ma arról tájékoztatott, hogy a BÉT az Opus Global 165 261 574 darab, egyenként 25 forint névértékű részvényeit július elsején vezeti be a tőzsdei kereskedésbe.

Egyedülálló fúzió jön a magyar tőzsdén

A Konzum és az Opus Global közgyűlésein elfogadott ütemterv szerint halad a két társaság fúziója, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozata alapján a két tőzsdei cég egyesüléséhez szükséges egyenértékűséget a Felügyelet elfogadta. Az MNB jóváhagyásával minden feltétele teljesült annak a folyamatnak, amelynek eredményeként a Budapesti Értéktőzsde ötödik legnagyobb vállalata jön létre június 30-ával.

Egy hónapig lehet már csak kereskedni a Konzum-papírokkal

Július 1-jétől törli a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. törzsrészvényeit a terméklistáról a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) - derül ki a tőzsde vezérigazgatójának BÉT honlapján pénteken közzétett határozatából.

Két fontos dátum a Konzum törlésével kapcsolatban

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) mai tájékoztatása szerint a BÉT törli a Konzum részvényeket a terméklistáról, a társaság Opusba történő beolvadása miatt, a Konzum részvények esetében az utolsó kereskedési nap 2019. június 24, a részvények törlési napja pedig 2019. július 1.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.