Újabb SZIT jelenhet meg a magyar piacon

Újabb SZIT jelenhet meg a magyar piacon

Szabályozott ingatlanbefektetési társaságként (SZIT) nyilvántartásba vette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a SunDell Estate Nyrt.-t - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.

Kérelmezte SZIT-té nyilvánítását a SunDell

Bejelentette a SunDell Estate Nyrt. az állami adóhatóságnak, hogy szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) alakulnak – tájékoztatta a cég a BÉT-et.

Új cég lépett a magyar tőzsdére

Új cég lépett a magyar tőzsdére

Tőzsdére ment a Budapest kertvárosias övezeteiben épülő lakóparkok építésének megszervezésével, a felépült lakások értékesítésével és bérbeadásával foglalkozó ingatlancég, a SunDell. A vállalat vezetőivel és a tőzsdére lépéshez segítséget nyújtó tanácsadókkal beszélgettünk a tőzsdei bevezetésről, az ingatlanpiac változásáról, a cég terveiről.

Törlik a BILK részvényeit a magyar tőzsde terméklistájáról

Törlik a BILK részvényeit a magyar tőzsde terméklistájáról

A BÉT vezérigazgatója törli július 2-ával a BILK Logisztikai Nyrt. törzsrészvényeit a terméklistájáról – közölte a tőzsde. A cég maga is kérte az erről szóló döntést, ugyanis „a globális gazdaságban bekövetkezett kedvezőtlen folyamatokra tekintettel” nem kívánja kezdeményezni a kereskedés megkezdését.

Amikor a

Amikor a "plázastop" törvény és a végtörlesztések időszakát éltük

Folytatva a 15 éves visszatekintésünket, elérkeztünk 2011-hez, ahhoz az évhez, ami sokak számára jelentett nagy csalódást és egyben rémálmot, nyoma sem volt ugyanis a válságból való kilábalásnak a korábbi várakozások ellenére. Sőt, be kellett látni, hogy van még lejjebb. A lakáspiac zuhanása, a hitelek további apadása, a "plázastop" törvény és az ország leminősítése mellett üde színfoltnak számítottak az újonnan átadott bevásárlóközpontok és irodaházak. Lássuk, mi minden történt 2011-ben a hazai ingatlanpiacon, illetve a hetedik alkalommal megrendezett Property Investment Forum konferencián!

Ez lehet a következő nagy dobás a hazai tőzsdén

Igazán aktív évet tudhat maga mögött a BIF, az első féléves jelentés alapján 55 százalékos volt a bevételnövekedésük, ősszel a részvényei bekerültek a prémiumkategóriába, 20 milliárdos hitelkeretről írtak alá szerződést az MFB-vel, illetve december 31-től váltottak SZIT vállalkozási formára. Az események a vállalat részvényeinek is nagy lökést adtak, január elején, két nap alatt több mint 10 százalékos növekedést mutatott az árfolyam. Arról, hogy milyen további terveik vannak, hogyan szeretnék az intézményi és a kisbefektetőket is elérni, milyen ingatlanpiaci lépésekre készülnek, illetve hogyan látják a piacot a jövőben, a cég gazdasági vezérigazgató-helyettesét, Hrabovszki Róbertet kérdeztük.

Hónapokig meg sem mozdult, most meg szárnyal a BIF

Hónapokig meg sem rezzent a BIF árfolyama, pedig több jó hír is érkezett, aztán múlt hét pénteken elindult a rali, egy olyan bejelentésre, ami nem volt túl meglepő.

Indul az új magyar ingatlansztori: erre figyelj, ha beszállnál

November végén jelent meg egy kormányrendelet-módosítás, amelynek értelmében az ingatlanalapok szabályozott ingatlanbefektetési társaságok (SZIT) részvényeit is megvásárolhatják. A Portfolio által megkérdezett szakemberek többnyire pozitívan értékelték a változást, miután a SZIT-ek működését jelentősen megkönnyítheti és az ingatlanalapok is új befektetéssel bővíthetik a portfóliót. A jellemzően kisebb likviditás és ezzel párhuzamosan a kockázatok növekedése ugyanakkor bizonytalansági tényező marad, emiatt könnyen lehet, hogy a SZIT-részvényekre fókuszáló új ingatlanalapok jönnek létre Magyarországon.

A következő válságot várják a magyar bankok - Nehéz lesz így hitelhez jutni

Az utóbbi két évben egyre többen érdeklődnek a szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) való átalakulás iránt, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy jelentősen enyhítették a átalakulásra vonatkozó feltételeket. A Property Investment Forum finanszírozásról szóló szekciójában szó esett arról, hogy a következő válságtól tartva sok bank behúzta a kéziféket a projektfinanszírozásban, a jó projektekért pedig ádáz harcok dúlnak a pénzintézetek között. A bankok az irodai és lakásprojekteket szeretik leginkább finanszírozni a piacon, de a közeljövőben ki fog alakulni egy aszimmetrikus piac: mivel az 5%-os áfaprojektek mellett megjelennek majd a 27%-os projektek, ez utóbbiak versenyhátrányban lesznek- vélik a szakértők.

Itt a döntés: tőzsdei ingatlansztoriba szállhatnak be magyarok százezrei

A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet-módosítás értelmében az ingatlanalapok mostantól likvid eszköz gyanánt a szabályozott ingatlanbefektetési társaságok (SZIT) részvényeit is megvásárolhatják. A módosításnak azok az ingatlancégek örülhetnek leginkább, akik a SZIT-té válást tervezik, de a befektetők oldaláról is vannak pozitívumok.

Hatalmasat dobott a BIF!

Nem akármilyen bejelentés érkezett a tőzsdén jegyzett BIF-től (Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt.), a cég ugyanis egy nagyon alacsony kamatozású, 10 évre fixált hitelkeret-megállapodást kötött az MFB-vel. A kérdés már csak az, hogy mit kezd ezzel a rengeteg pénzzel, vagy még inkább ezzel az óriási lehetőséggel a SZIT-té válás előtt álló, egyik legnagyobb magyar tulajdonú ingatlanfejlesztő és befektető. A bejelentést követően a cég vezetőjével, dr. Ungár Annával az igazgatótanács elnökével beszélgettünk röviden a pénz helyéről, a SZIT-té válásról, a Nyugati téri Skála mögé tervezett grandiózus fejlesztési tervekről, és a BIF jövőjéről.

Mi a garancia a SZIT-es osztalékra? Megszólaltak a cégvezetők

Több ponton módosult a jövő évi adócsomag részeként a szabályozott ingatlanbefektetési társaságok (SZIT) működéséről szóló törvény, aminek legfontosabb pontja, hogy mostantól a SZIT vezetőségének osztalékra vonatkozó javaslatáról végső soron a részvényesek döntenek. A pontosítás előtt a törvény kötelezte a SZIT-eket, hogy a nyereség legalább 90 százalékát mint elvárt osztalékot odaadják a részvényeseiknek. A változás kapcsán a már SZIT-ként működő Graphisoft Park és a Szabályozott Ingatlanbefektetési Előtársaságként (SZIE) működő Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) vezetősége is megszólalt - írja a Világgazdaság.

Beszállnál az ingatlanőrületbe? Új lehetőség érkezett

Hamarosan tömegesen is megjelenhetnek a SZIT-ként nyilvántartott társaságok a tőzsdén, ami a befektetők számára is új lehetőséget teremt, hiszen úgy tudunk kereskedelmi ingatlanokkal foglalkozó társaságok hozamából részesülni, hogy nem kell hozzá százmillió forintot letenni az asztalra, vagy éppen likviditás miatt aggódnunk. Megnéztük, más ingatlanbefektetésekhez képest milyen lehetőséget rejtenek a SZIT-ek.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.