Tovább esik a világ legértékesebb cége

Tovább esik a világ legértékesebb cége

Bár a Saudi Aramco árfolyama a tavaly decemberi tőzsdei bevezetése óta több mint 3 százalékot esett, azonban a világ legértékesebb cége így is relatíve jól teljesített az olajárhoz képest, miután a Brent idén több mint 15 százalékot esett.

Nagyot esett az olaj ára

Nagyot esett az olaj ára

Nagyot esett kedden a kőolaj ára, miután a CNBC beszámolója szerint az előzetesen vártnál gyorsabban állhat helyre Szaúd-Arábia kőolajkitermelése a hétvégi, szaúdi olajlétesítmények ellen elkövetett dróntámadás után.

Az Öbölháború óta nem volt ekkora pánik - Elszállt az olaj ára

Dróntámadások érték szombaton a szaúd-arábiai Aramco állami olajvállalat két olajterminálját, köztük a világ legnagyobb olajfinomítóját, a támadás elkövetőjeként a jemeni húszi lázadók jelentkeztek. A dróntámadást követően a kőolaj árfolyama évtizedek óta nem látott mértékben emelkedett.

Gigantikus bevásárlást hajtott végre a szaúdi állami olajcég

A termelése alapján a világ vezető olajcége, a szaúdi Aramco 69,1 milliárd dollárért megvásárolta a világ negyedik legnagyobb petrolkémiai csoport, a szintén szaúdi Saudi Basic Industries Corp (SABIC) 70 százalékát - közölte a szaúdi tulajdonú al-Arabija tévétársaság szerdán.

Kiderült, miért esett kútba minden idők legnagyobb részvénykibocsátása

Elnapolták a szaúdi olajcég várva várt részvénykibocsátását, pedig már 2 éve készítették elő és az Aramco IPO-ja lett volna minden idők legnagyobb elsődleges részvénykibocsátása. De nem kell lemondani róla, az ígéretek szerint csak a megfelelő környezetet keresik.

Lefújták a világ legnagyobb részvénykibocsátását

Bár még néhány napja is azt ígérte az Aramco éves jelentésében a szaúdi olajminiszter, hogy készítik a céget a tőzsdei kibocsátásra, ma négy független forrásból is úgy értesült a Reuters, hogy mind a hazai, mind a nemzetközi kibocsátást lefújták és belátható időn belül nem fog tőzsdére menni a nagy szaúdi olajcég. Elmarad tehát a világ legnagyobb tőzsdei kibocsátásaként beharangozott gigaüzlet. Később a CNBC azt közölte, információi szerint a szaúdi trónörökös továbbra is szeretné tőzsdére vinni az Aramcót.

Egy lépéssel közelebb a világ legnagyobb részvénykibocsátása

Korábban London és New-York mellett más, nagy pénzügyi központok neve is felmerült a Saudi Aramco olajvállalat IPO-jával kapcsolatban, most azonban úgy tűnik, hogy a világ legnagyobb részvénykibocsátására a szaúd-arábiai tőzsdén kerülhet majd sor.

Nem tudják eldönteni, hol kerüljön sor a világ legnagyobb részvénykibocsátására

Továbbra sem sikerült meghoznia a végső döntést Szaúd-Arábia kormányának, valamint a szaúdi koronahercegnek arról, hogy hol történjen meg a Saudi Aramco állami olajvállalat 5 százalékos részvénycsomagjának tőzsdére vitele. A témához legutóbb hozzászóló Nasdaq-CEO, Adena Friedman ugyanakkor egyfajta kompromisszumos megoldásként a duális, vagyis a két tőzsdén történő bevezetést is opciónak tartja.

Már csak a startlövésre vár a világ legnagyobb részvénykibocsátása

A Saudi Aramco készen áll rég várt részvénykibocsátására, amely 2018 második felében valósulhat meg. A társaság a lépéssel már csak az egyetlen shareholder, a szaúdi kormány jóváhagyására vár - mondta a CNBC-nek Amin Nasser, az állami olajóriás vezérigazgatója a davosi World Economic Forumon.

Királyi parancsra emelkednek a fizetések Szaúd-Arábiában

A Saudi Arabian Oil - másnéven Aramco - és a szaúdi királyság legnagyobb vállalatai közül számos cég közölte, hogy a király rendeletének megfelelően emelni fogja az alkalmazottak fizetését. Szalman király vasárnap a twitteren ismertette döntését, miszerint a megszorítások, illetve emelkedő árak miatti fokozódó elégedetlenséget csillapítandó havi extra 1000 riált (átszámítva körülbelül 267 dollárnak, vagyis közel 70 ezer forintnak megfelelő összeget) kell fizetni a köztisztviselőknek 2018-ban.

New Yorkban kerülhet sor minden idők legnagyobb részvénykibocsátására

New Yorkban kerülhet sor minden idők legnagyobb részvénykibocsátására

New Yorkban valósulhat meg Szaúd-Arábia állami olajvállalatának gigászi részvénykibocsátása, miután a szaúdi koronaherceg ezt a helyszínt favorizálja a Saudi Aramco tervezett tőzsdére vitelére. A New York-i helyszín mellett szól, hogy a NYSE vélhetően nagyobb potenciált biztosítana a társaságnak a tőkebevonásra, ugyanakkor az nagyobb kötelezettségeket is róna az Aramcóra. Londonhoz képest New Yorkban például jóval több érzékeny információt kellene közzé tenniük, amelyet bizonyos tanácsadók egyértelmű kockázatként értékelnek.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.