FONTOS Egyre több magyar nyaral külföldön, a drágulás sem zavarja őket

bankok

Figyelmeztet a bankvezér: baj lesz, ha maradnak a negatív kamatok

A Credit Suisse Universal Bank feje szerint a svájci központi bank negatív kamatpolitikája a svájci bankok instabilitásához vezethet. A negatív kamatok miatt ugyanis nagyobb lehetőséget kapnak a piacon való megjelenésre és az ügyfelek átcsábítására a külföldi bankok - írja a Reuters.

Felminősítésünk árnyoldalai: mi lesz a magyar bankokkal?

Most már európai összevetésben is viszonylag nagy hazai állampapír-állománnyal rendelkezik a magyar bankszektor, ezért nem mindegy, milyen hatásai vannak a felminősítésnek vagy bármilyen más eseménynek az állampapírpiacon. A befektetői környezet általános javulása jó hír a bankoknak, de a hozamcsökkenés közvetlen hatásai nem egyértelműen pozitívak a hitelintézetekre: míg a rövid távú hatás a hosszú lejáratú állampapír-portfólió felértékelődésén keresztül kifejezetten kedvező, hosszabb távú hatásként a banki kamatmarzs és a nettó kamatbevételek további szűkülése következhet be. Épp az a folyamat erősödhet tehát tovább, amely mostanában a profitnövelésük talán legnagyobb ellensége.

Milliárdoktól búcsúzhatnak a bankok az új európai szabályok miatt

Az alapkezelők mintegy 30%-kal tervezik visszavágni az elemzésekre fordítható költségvetésüket, amelyet az elemzéseket elvégző befektetési bankok fognak leginkább megérezni, ezen belül is főként Európában, ahol az alapkezelők felével is csökkenthetik az erre vonatkozó kiadásokat - írja a Financial Times.

Európának elege van a nemzetközi bankfelügyeletből

Az európai bankoknak elegük van a világ legnagyobb banki felügyeleti szervének szigorából, a legutóbbi egyeztetések során olyan vita alakult ki, ami alááshatja Bázel hatalmát a világ bankjai és felügyeleti szervei fölött.

Összefognak a bankok és hatalmas pert akaszthatnak a Fed nyakába

A legnagyobb amerikai bankokat tömörítő érdekképviseleti csoport kiadott egy elemzést, amelynek az a konklúziója, hogy a Federal Reserve illegálisan járt el a bankokon végzett stressztesztjei során, ami a legújabb bizonyítéka annak, hogy a bankszektor egy hatalmas pert tervez a felügyelet nyakába varrni.

14 milliárd dolláros bírságot akasztanának a Deutsche Bank nyakába

Hatalmas összegű, 14 milliárd dolláros bírságot fizettetne az amerikai igazságügyi minisztérium a Deutsche Bankkal, hogy lezárják a jelzálogfedezetű értékpapírok korábbi értékesítésével kapcsolatos vizsgálatokat. A hatóságok szerint szabálytalanul történt a forgalmazás. A Deutsche Bank jelezte, nem fog ennyi pénzt kifizetni.

Patai: kikerült a fősodorból a magyar bankrendszer

Kikerült a régió fősodrából a magyar bankrendszer: megnőtt a belföldi tulajdonú bankok aránya, velünk maradnak a különösen magas állami költségek, kirívóan nagy hitelleépülés ment végbe nálunk, és jelentősen sérült a szektor potenciális hosszútávú profitabilitása. Az idei (egyszeri tételekkel segített) első féléves eredmények alapján azonban végre elindult a szektor a növekedés útján - erről beszélt mai előadásában Patai Mihály.

Napokon belül több száz milliárd dollár áramlik ki a pénzpiacokról

Akár 300 milliárd dollár is távozhat az amerikai pénzpiaci alapokból a napokban, október közepén ugyanis életbe lép az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) új szabálya, amelynek értelmében a korábbi egy dolláros eszközérték-fixálások megszűnnek. A szakértők szerint a tőkekiáramlás főként az éven belül lejáró vállalati kötvényekbe fektető alapokat érinti majd, 2015 eleje óta már közel felével, 700 milliárd dollárral csökkent az ezekben az alapokban kezelt vagyon - írja a Bloomberg.

Az amerikai botrány boríthatja a bankok értékesítési modelljét

A legfrissebb bankbotrányt kirobbantó Wells Fargo jelentős változásokat fog tenni abban, ahogy menedzseli a lakossági ügyfelekkel foglalkozó személyzetét, Richard Bove, neves amerikai bankelemző szerint pedig esélyes, hogy más bankoknak is követniük kell majd a változást.

Elmagyarázta a bankszövetség, miért jó az alapszámla

A Magyar Bankszövetség előremutatónak tartja az alapszámla rendeletet, amelynek európai mozgatóelve a pénzügyi infrastruktúrához való hozzáférés általános biztosítása valamennyi állampolgár számára - mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára az MTI megkeresésére.

A JPMorgan vált a legnagyobb amerikai bankká

A JPMorgan Chase vált a legnagyobb amerikai bankká kedden, miután piaci kapitalizációja meghaladta a 2013 óta az élén álló Wells Fargo-ét. A részvények záróárai alapján számítva 2013 óta a Wells Fargo volt a legnagyobb.

Egyre több megtakarítást kezelnek a takarékok

Egy év alatt több mint hatvan milliárd forinttal, 1301 milliárdról 1362 milliárd forintra nőtt a takarékok által kezelt megtakarítások összesített állománya az első fél év végére, az emelkedés elsősorban az állampapírok és a befektetési jegyek növekvő értékesítésének volt köszönhető - közölte a Takarékbank hétfőn az MTI-vel.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.