bankok

Ez a két nagybank fizeti a legtöbbet az újabb manipulációs botrányban

A JP Morgan és a Morgan Stanley fizeti a legtöbbet a CDS-piacon véghezvitt ármanipuláció és versenykorlátozás ügyében, a Barclays pénzbüntetésével együtt az összeg már több mint fele az összesen közel 1,9 milliárd dollárt elérő bírságnak - számol be a Reuters.

Több száz milliós bírságot szabott ki az MNB

A Riches Builder Vagyonkezelő Zrt. és a Riches Builder Investment Ltd. engedély nélkül gyűjtött a nyilvánosságtól származó, visszafizetendő pénzeszközöket, ezért az MNB ma közzétett határozatában összesen 338 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a társaságokkal szemben, továbbá azonnali hatállyal megtiltotta a jogsértő gyakorlat folytatását - áll az MNB közleményében.

Megint szigorodik a bankok és a brókercégek szabályozása

Az egységes európai uniós szabályozási szint mielőbbi teljesítése érdekében az MNB tegnap megjelent rendeletében - közel két éves átmeneti időszak után - jövő januártól az uniós szabályok szerinti tőkekövetelmények alkalmazását írja elő a hitelintézetek és a befektetési vállalkozások számára. A hazai bankrendszer felkészült az EU által meghatározott követelmények teljesítésére - közölte az MNB.

Adóelkerülés miatt bűnhődik a Commerzbank

Több mint 5 milliárd forintnak megfelelő, 17 millió eurós bírságot kell fizetnie a Commerzbanknak, mivel hozzájárult ügyfelei adókerüléséhez - közölte egy bennfentes forrás a Reutersszel.

Újabb üzletágát adja el a Deutsche Bank

Sajtóértesülések szerint a Deutsche Bank eladná a privátbanki ügyfeleknek befektetési szolgáltatásokat nyújtó amerikai üzletágát. A források elmondása alapján a privátvagyont kezelő Raymond James Financial Inc. lehet a befutó az üzletág megvételénél.

Maffiabotrány: megszólalt az UniCredit

Előzetes belső vizsgálatot indított a maffiához fűződő esetleges kapcsolatai miatt a banknál zajló büntetőjogi eljárás nyomán az UniCredit, és azt találta, hogy nem történt szabálytalanság - közölte a Reuters szerint az olasz bankcsoport, bizalmát fejezve ki az ügyben érintett vezetői iránt.

Vezetőváltás az OTP orosz leányánál

Vezetőváltást jelentett be az OTP az orosz leánybankjánál, a JCS OTP banknál. A mai nappal új vezérigazgató veszi át a cég vezetését.

Megkötötte első fontos megállapodását az FHB egy takarékkal

Az FHB Jelzálogbank csütörtökön megkötötte első megállapodását a szövetkezeti hitelintézeti szektor egyik legnagyobb szereplőjével, a közelmúltban tíz takarékszövetkezet egyesülésével létrejött, a Közép-Dunántúl meghatározó szövetkezeti hitelintézetével, a B3 Takarék Szövetkezettel - olvasható a társaság közleményében.

Szárnyal a Citigroup a meglepetésre

A vártnál magasabb, 1,35 dolláros egy részvényre jutó nyereségről adott számot a Citigroup, a bankcsoport bevétele is meghaladta az elemzői konszenzust. Közel 3 százalékos pluszba lendült a bank részvényeinek árfolyama a nyitás előtti kereskedésben.

Csalódást keltő gyorsjelentés a Goldmantól (2.)

A várt 2,91 dollár helyett 2,90 dollár lett a Goldman Sachs egy részvényre jutó adózott eredménye a harmadik negyedévben. A bevétel is elmaradt a vártól, hiszen 7,125 milliárd dollár helyett 6,861 dollárra rúgott. A befektetési bank részvényei a nyitás előtti kereskedésben jelenleg 1,4%-os mínuszt mutatnak.

Így muzsikált a világ legnagyobb bankja (2.)

Piaci kapitalizáció alapján (266 milliárd dollár) a világ legnagyobb bankja, a Wells Fargo továbbra is a kiszámíthatóság mintaképe: 1,05 dolláros egy részvényre jutó eredményről adott számot az idei harmadik negyedévre vonatkozóan, miközben a várakozás 1,04 dollár volt. A bank bevétele is alig tér el a várakozástól, ennek ellenére 1 százalékos mínuszban a bank papírjai.

Meglepetés a Bank of Americától (2.)

Bevételi és az egy részvényre jutó nyereség soron is verte az elemzői várakozásokat a Bank of America most közzétett harmadik negyedéves gyorsjelentése. A bank bevételei a várt 20,51 milliárd dollárhoz képest 1,9%-kal magasabb, 20,91 milliárdot tettek ki, az EPS pedig a várt 0,32 dollár helyett 0,37 dollár lett. A bank részvényárfolyama a nyitás előtti kereskedésben 2,32%-os pluszban tartózkodik.

Pénzmosási és korrupciós botrány a Goldman Sachsnál

A maláj fejlesztési bank körül kirobbant pénzmosási és korrupciós botrányba úgy tűnik, a Goldman Sachs is jócskán belekeveredett. A kormány közeli fejlesztési bank tanácsadójaként a Goldman ellen is vizsgálatot indított a Szövetségi Nyomozó Iroda és az amerikai Igazságügyi Minisztérium, hogy kideríthessék a nagybank szerepét a fejlesztési bank tranzakcióiban - írja a The Wall Street Journal.

Megvan, ki veszi meg a GE Capital megmaradt részeit

A GE a Wells Fargónak adja el pénzügyi üzletágának, a GE Capitalnak a jelentős részét, a vállalati hitelezési és a lízing részleget. A vételár több mint 30 milliárd dollárra rúg - írja a Reuters.

Csalódást keltő eredményekkel indít az első banki gyorsjelentés

Az elemzői várakozásoktól elmaradó eredményadatokról számolt be piaczárás után a JP Morgan, elsőként jelentve a nagybankok közül. Bevételei 6,4%-kal, az egy részvényre jutó nyeresége pedig 2,9%-kal maradt el az előző év azonos időszaki eredményeitől, a bank részvényárfolyama zárás után mínusz 0,3%-on tartózkodik.

Bécsből üzentek a bankok és a digitális trónkövetelők

A Portfolio bécsi CEE Financial Summit konferenciáján a régió jegybankárai, makroelemzői, banki és pénzügyi felsővezetői, innovatív startupjai és a bankok kihívóit is képviselő fintech cégek vezetői vitatták meg, merre tart térségünk pénzügyi szektora. A konferenciáról készült beszámolónk következik.

Fontosabb részletek

  • Jegybankárok: ellenállóbb lett a régió a globális megingásokkal szemben.
  • Tomas Sedlacek cseh sztárközgazdász: válságban az a fajta kapitalizmus van, amely növekedésre épít.
  • Mel Horwitch (CEU): az európai gazdaság igényli a tehetséget és a befogadást.
  • Marcin Petrykowski (S&P): a hitelminősítést az ország intézményeinek működése is meghatározza, és ebben Magyarország nem áll jól.
  • Pénzügyi vezetők 1.: kettészakadt a régiós bankszektor, nagyon hiányzik a magyar tőkepiac.
  • Jánoskuti Levente (McKinsey): nagyon nagy kihívás a bankoknak a pénzügyi technológiai cégek támadása.
  • Pénzügyi vezetők 2.: az ügyfelek fogják először érzékelni a digitális pénzügyi forradalmat.
  • Disruptorok, fintech cégek: jövünk, számolni kell velünk.

Hát ezért nem minősítettek fel minket - Merre tovább, bankok?

A növekedési adatok mellett a fiskális és a monetáris politika minősége, az intézmények erőssége, a gazdaságpolitika kiszámíthatósága vagy az egy főre jutó GDP is sokat nyom a latban, amikor egy ország hitelminősítéséről dönt a Standard&Poor's, márpedig ezekben Magyarország elmarad számos régiós országtól - mondta előadásában Marcin Petrykowski, a hitelminősítő régiós ügyvezető igazgatója a Portfolio CEE Financial Summit konferenciáján Bécsben. Az előadását követő panelbeszélgetésben a régiós pénzügyi szektor vezetői beszélgettek.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.