brexit

Az autó nagykereskedelemben is terjeszkedik az AutoWallis - Kilépnek a régiónkból?

Az autó nagykereskedelemben is terjeszkedik az AutoWallis - Kilépnek a régiónkból?

Egymás után szerzi meg különböző autómárkák nagykereskedelmi jogát a régióban az AutoWallis, jelenleg már 14 országban van jelen a magyar vállalat ilyen tevékenységgel, és a tervek között további akvizíciók is szerepelnek. Izgalmas kérdés, hogy a kelet-közép-európai régióból elindul-e déli, északi, vagy nyugati irányba a vállalat, például Ausztriába és onnan nyugatra. Nem kizárt, hogy lesznek ilyen lehetőségek is, nyilatkozta a Portfolio-nak Andrew Prest, az AutoWallis nagykereskedelmi üzletágának igazgatója, akivel többek között arról beszéltünk, hogy miért adják át a nagykereskedelmi jogokat az autógyártók, hogyan lehet azokat elnyerni, hogyan néz ki a nagykereskedelmi logisztika a gyakorlatban, de arról is, hogy hogyan hat a vállalat működésére a chiphiány.

Gázválság: a szakadék szélén a brit ipar sok cége, a kormány széttárja a karjait, a miniszterelnök nyaral

Gázválság: a szakadék szélén a brit ipar sok cége, a kormány széttárja a karjait, a miniszterelnök nyaral

Az energia intenzív brit ipari ágazatok a szakadék szélére kerültek, a dolgozók aggódnak az üzemek sorsáért, de a kormány az üzleti miniszter jelzése szerint nem tervezi a megmentésüket, és közben a pénzügyminiszterrel dúlnak a tárcaközi harcok, a miniszterelnök pedig mindeközben elment a családjával Marbellára nyaralni, így a bajba jutott cégek vezérei egyelőre hiába próbálkoznak vele személyesen tárgyalni. Frissítés! Hétfőn délután Boris Johnson kormányfő szóvivője azt jelezte, hogy figyelmesen meghallgatják az ipari szereplők gondjait és ezek alapján a kormány mérlegeli, hogy "egyáltalán szüksége van-e" további segítségre a különböző ágazatoknak.

Anglia megroppan, pedig nem kellett volna így történnie

Anglia megroppan, pedig nem kellett volna így történnie

Senkit sem kell, hogy meglepjenek Nagy-Britannia uniós kilépésnek negatív gazdasági és társadalmi hatásai. Borítékolható volt, hogy rosszabb gazdasági teljesítmény és valamelyest alacsonyabb életszínvonal jellemzi majd az országot ahhoz képest, mintha az EU tagja maradt volna. De mivel nincs két párhuzamos világ, ezért a Brexit-párti politikusok bíztak abban, hogy mindez rejtve marad. A 100 ezer kamionsofőr hiánya miatt bekövetkező látványos zűrzavar intő jel kell, hogy legyen minden populista politikus számára, akinek megfordul a fejében az EU-s kilépés. Az unió elhagyását ugyanis még a világ egyik legfejlettebb országa sem tudta néhány karcolással átvészelni, legjobb esetben is mély, lassan gyógyuló, és olykor még fájdalmasabbá váló sebek emlékeztetik őket a kilépésre.

Több ezer kamionsofőrt várnak Nagy-Britanniába - Eddig alig jelentkeztek

Több ezer kamionsofőrt várnak Nagy-Britanniába - Eddig alig jelentkeztek

Boris Johnson brit miniszterelnök szerint nagyon kevés, nem egészen 130 külföldi kamionsofőr jelentkezett nagy-britanniai munkavégzésre, de ez a közúti fuvarozói szakma véleményével ellentétben nem a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit), hanem az egész világra jellemző kamionsofőr-hiánynak a következménye.

Elérkezett a Brexit zuhanás, itt az ideje shortolni a ködös Albionban?

Elérkezett a Brexit zuhanás, itt az ideje shortolni a ködös Albionban?

Üres polcok, kamionos hiány, akadozó ellátási láncok, és hosszú órákon át sorban álló autók a benzinkutakon. Évek óta tudjuk, hogy a meggondolatlan kilépés az Európai Unióból mennyi problémát okozott Nagy Britanniának, és a környező országoknak, és ennek egyre több jele van, ráadásul a hosszú távú hatásokról még nem is beszéltünk. Mindez a részvénypiacot sem hagyja hidegen és bár a Londoni Értéktőzsdén a papírok többsége viszonylag jól tartotta magát, jó pár lassan kezd úgy leszakadni a piacról, mint Harry herceg a királyi családról. A technikai elemzés megmutatja nekünk, hogy melyek ezek a részvények, ahol mostanra komoly eladói nyomás kezd kibontakozni.

Üzemanyagpánik: bevetik a brit hadsereget, megint hátrált egyet a kormány a sofőrök ügyében

Üzemanyagpánik: bevetik a brit hadsereget, megint hátrált egyet a kormány a sofőrök ügyében

Péntek éjjel azt jelentette be a brit honvédelmi miniszter, hogy mintegy 200 főnyi honvédelmi dolgozót fognak bevetni hétfőtől a Nagy-Britanniában kialakult üzemanyagpánik további enyhítésére, a szállítások támogatására. Közben szombaton egy másik hír is érkezett a témában: a múlt hétvégi bejelentéssel ellentétben nem csak karácsonyig, hanem jövő március végéig kéri a brit kormány a külföldi kamionosok segítségét az élelmiszer- és üzemanyagszállítmányok biztonságos célba juttatására. Frissítés! Szombat este azt jelezte a brit kiskereskedelmi üzemanyag-forgalmazók szakmai szervezete, hogy Londont és dél-kelet Angliát kivéve javult az üzemanyag-ellátási helyzet.

Jön az újabb csapás a briteknek: elfogynak a bankárok

Jön az újabb csapás a briteknek: elfogynak a bankárok

A brit pénzügyi szolgáltatások piacán dolgozó 1,1 millió ember mintegy ötödét adják a nemzetközi, ezen belül is főként az Európai Unió területéről érkező munkavállalók. A Brexit azonban sokkal nehezebbé és költségesebbé teszi a külföldiek foglalkoztatását – számol be a TheCityUK lobbicsoport jelentéséről a Bloomberg.

Az új német kancellárra három fajsúlyos probléma megoldása vár – Köztük Magyarország és Lengyelország ügye

Az új német kancellárra három fajsúlyos probléma megoldása vár – Köztük Magyarország és Lengyelország ügye

Nem várnak könnyű hónapok Európára a német választást követően – hívja fel a figyelmet a Politico elemzésében. Egyelőre bizonytalan, hogy milyen összetételű kormány fogja vezetni a kontinens legerősebb gazdaságát, amely lassíthatja az Európai Unió reagálási képességét számos fontos problémára, legyen szó akár a Brexitről, de említhető még a jogállamisági viták, vagy a közös uniós adósság kérdése. Külön bonyolítja a helyzetet az, hogy Franciaországban tavasszal elnökválasztást, nyáron pedig parlamenti választást tartanak, így ott is jó időre főleg belpolitikai kérdések fogják dominálni a közbeszédet.

Valóságos poklot hozott a Brexit a britekre

Valóságos poklot hozott a Brexit a britekre

Meglódult árak, bezárt benzinkutak, növekvő áruhiány, kényszerű adóemelés és csökkenő támogatottság a járványkezelésben egyaránt sújtja a brit kormányt, amely vasárnap úgy döntött, hogy katonák és külföldi munkavállalók ideiglenes alkalmazásával próbál úrrá lenni a helyzeten - írja cikkében az Infostart. A helyzethez kis mértékben a járvány, nagyobb mértékben a Brexit utóhatásai járultak hozzá.

Pánikvásárlás, üres polcok és üzemanyaghiány – Mi folyik Nagy-Britanniában?

Pánikvásárlás, üres polcok és üzemanyaghiány – Mi folyik Nagy-Britanniában?

Az elmúlt napokban komoly fennakadások voltak a lakosság élelmiszer- és üzemanyag ellátásában Nagy-Britanniában, a helyzetet többek között a Brexit idézte elő. Nincs elég kamionsofőr az országban, ez pedig egyre érezhetőbb áruhiányt okoz a kiskereskedőknél és az élelmiszer-ellátásban, sorra érkeznek a hírek az éttermek esetleges ideiglenes bezárásáról, a kínálat szűkítéséről és az árak egekbe szökéséről. Több szupermarket üzemeltetője is aggódik a karácsonyi ünnepek előtt várható pánikvásárlási rohamok miatt, a helyzet akár még annál is rosszabb lehet majd, mint amit a koronavírus első hulláma során lehetett tapasztalni. Emellett országszerte számos helyen kilométeres autósorok alakultak ki a brit benzinkutaknál, miután több nagy forgalmazó kénytelen volt töltőállomásokat bezárni a sofőrhiány okozta logisztikai fennakadások miatt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.