deviza

Kora estére magára talált a forint

Kora estére magára talált a forint

A dollárral szemben csütörtökön eltávolodott közel 4 havi mélypontjáról, az euróval szemben azonban továbbra is nagyobb nyomás alatt van a forint, miután pénteken tovább folytatódott a hazai fizetőeszköz gyengülése. Az amerikai termelői árindex adat a vártnál magasabb lett, amire erősödött a dollár, ahogy a Michigani fogyasztói bizalmi index is felülmúlta a várakozásokat. Estére így is teljesen befagyott a forint a nyitó szint közelében a kisebb délutáni kilengések után.

389 forint felett jár az euró

389 forint felett jár az euró

Tegnap már a 390-es szintek közelében is járt a forint az euróval szemben a gyenge negyedéves GDP-adat következtében. Estére azonban vissza tudott erősödni a magyar deviza, csütörtökön viszont egész délelőtt szinte stagnált. Majd a délután érkező amerikai kiskereskedelmi és ipari adatok után elkezdett zárkózni a forint a dollárra, de az euróhoz képest nem jött érdemi változás.

Ütöttek egyet a forinton, háromhavi mélyponton járt az árfolyam

Ütöttek egyet a forinton, háromhavi mélyponton járt az árfolyam

Szerda reggel gyengülni kezdett a forint, amiben a kellemetlen meglepetést okozó negyedik negyedéves magyar GDP-adat mellett még a tegnapi amerikai inflációs adat melletti jelentős dollárerősödésnek is szerepe volt. Aztán kora délután kiderült, hogy két Monetáris Tanács tag is a 100 bázispontos kamatvágást támogatta a január végi MNB-ülésen a 75 bázispontos végső döntéssel szemben. A forint az euróval szemben 390 közelébe, a dollárral szemben 364 közelébe esett, utóbbi relációban új háromhavi forintmélypontról beszélhettünk, de aztán visszaerősödött valamelyest a magyar fizetőeszköz.

Egész estére elintézte a forintot az amerikai adat

Egész estére elintézte a forintot az amerikai adat

Ahogyan azt várni lehetett, a 14:30-kor nyilvánosságra kerülő amerikai inflációs adatok megmozgatták a devizapiacokat. A dollár hirtelen látványos erősödésnek indult, ezzel párhuzamosan pedig a forint gyengülésnek. A dollárral szemben 3,5 hónapos mélypontjára került a hazai fizetőeszköz.

Kritikus szinten a forint – Meddig tarthat még a gyengülés?

Kritikus szinten a forint – Meddig tarthat még a gyengülés?

Múlt hét végén rövid időre úgy tűnt, hogy megmenekülhet a forint, a vasárnapi brüsszeli fenyegetés hírére azonban újabb pofont kapott a magyar deviza, és egészen tavaly október óta nem látott szintre gyengült a magyar fizetőeszköz az euróval szemben. Jelenleg egy kritikus szinten mozog az árfolyam, éppen ezért megnéztük, hogy meddig tarthat még a forint vesszőfutása.

Új idei mélypontján van a forint

Új idei mélypontján van a forint

A múlt héten kitöréssel próbálkozott az euró-forint árfolyam, de elsőre megmenekült a magyar deviza a további gyengüléstől. Viszont továbbra is a kulcsszint körül ingadozik a jegyzés, vagyis korai lenne hátra dőlni. Főként úgy, hogy kora délután már idei mélypontjára gyengült a magyar deviza.

Egyszerűen eltűntek egyes valuták a magyar pénzváltókból - Mi folyik itt?

Egyszerűen eltűntek egyes valuták a magyar pénzváltókból - Mi folyik itt?

„Érdeklődnék, tudnak-e valamit arról, hogy országszerte megannyi váltónál-banknál nem lehet norvég-dán-svéd koronát váltani? Többekkel beszéltem, némelyek több mint húsz éve a szakmában vannak, sose volt ilyen, és senki nem tudja a konkrét okát” – vetett fel egy problémát olvasónk. Utánajártunk, igaz-e a hír, ha igaz, akkor mi áll a háttérben. Jórészt igaz a hír, nem újkeletű a probléma, a skandináv jegybankok tudnak róla, nem magyarspecifikus jelenségről van szó. Mögötte három különböző okot is találtunk.

Nagy lendületben van a forint, de felbukkant néhány akadály

Nagy lendületben van a forint, de felbukkant néhány akadály

Az elmúlt napokban fokozatosan erősödött a forint, utoljára tavaly november végén volt olyan erős, mint most. Optimizmusra van is ok, hiszen hosszas várakozás után végre elindulhattak az uniós kifizetések Magyarországnak. Megnéztük, milyen akadályokat kell leküzdenie a magyar fizetőeszköznek, hogy tovább erősödhessen.

Kritikus szintig erősödött a forint

Kritikus szintig erősödött a forint

Egyelőre jól indult az év a forint számára, hiszen mindhárom kereskedési napon erődödött, így az euróval szemben csütörtökön 379 alá jutott, több hetes csúcsra, és egy kritikusan fontos technikai szintig. A lendületes erősödésben az újév eleji feltörekvő piaci portfolio-allokációk, a sikeresen, de nem túl olcsón lebonyolított tegnapi dollárkötvény-kibocsátás, a brutálisan magas külkereskedelmi mérlegtöbblet mind szerepet játszhatott, ahogy a hullámzó külpiaci hangulat is.

Leszúrt a forint

Leszúrt a forint

A karácsonyi időszak illikvid piacán enyhén gyengült a forint, hiába jött hír az első uniós transzferekről. Kedden délelőtt főként az euróövezeti érkező bmi-adatok segítették a forintot az erősödésben, aztán kora délután az első uniós utalásokról szóló hírek segítették a magyar devizát.

Lehorgonyozták a forintot

Lehorgonyozták a forintot

Nem látunk érdemi elmozdulást a forint árfolyamában pénteken egész nap. Az év utolsó piaci napján elmaradtak az izgalmak.

Visszajött a forint

Visszajött a forint

Kisebb mozgásokat láthatunk a devizapiacon, a forint mindkét vezető devizával szemben gyengült délelőtt, délután azonban erőre kapott.

Fontos döntést hoztak a lengyelek - Ez a forintnak is segíthet!

Fontos döntést hoztak a lengyelek - Ez a forintnak is segíthet!

Lengyelország bejelentette, hogy további fél évig nem emelik a lakosság rezsijét. Az energiaárak befagyasztásával vélhetően a lengyel jegybank is később kezdi majd el a kamatcsökkentést, ami a forintra is kedvező hatással lehet - írja a vg.hu

Hirtelen ütöttek egyet a forinton – Mi áll a háttérben?

Hirtelen ütöttek egyet a forinton – Mi áll a háttérben?

Amíg múlt hét közepén az uniós forrásokkal kapcsolatos kedvező hírekre még erősödni tudott a forint, addig hétfő délutánra már több mint 385 forintot kell adni egy euróért. A magyar deviza ráadásul annak ellenére gyengül, hogy nagyobb hangulatromlásról nem beszélhetünk sem a hazai, sem pedig a nemzetközi piacokon. Ráadásul a piaci várakozások szerint az MNB holnapi kamatdöntése sem szolgál majd különösebb meglepetéssel. Akkor mégis mi áll a háttérben?

Szűk ketrecbe került a forint

Szűk ketrecbe került a forint

A 380 körüli szinteken mozog az elmúlt napokban a forint az euróhoz képest, ami erősödést jelent a hét eleji leértékelődéshez viszonyítva. Pénteken a legizgalmasabb a német GDP-adat volt, de a magyar devizaárfolyamát nem mozgatta meg különösebben.

Kibukott, hogy kézi vezérléssel, teljes titokban menti Kína a jüant

Kibukott, hogy kézi vezérléssel, teljes titokban menti Kína a jüant

Váratlan lépésként a nagy állami tulajdonú kínai bankok a héten aktívan vásárolták a jüant, ami bennfentes források szerint hozzájárult a kínai deviza gyors felemelkedéséhez a gyengülő amerikai dollárral szemben. Ezek a bankok, amelyek hagyományosan dolláreladók, hogy ellensúlyozni tudták a normál esetben a jüan csökkenését kiváltó piaci hatásokat. Az érintett piaci, de állami irányítású bankok a héten folytatták a jüanvásárlást, még akkor is, amikor a deviza az elmúlt héten 2%-ot erősödött, és elérte a 7,13-as árfolyamot a dollárral szemben, ami közel négy hónapja a legmagasabb árfolyam – számolt be a Reuters.

Itt az újabb bravúr - Meddig erősödhet még a forint?

Itt az újabb bravúr - Meddig erősödhet még a forint?

Nagyot fordult a világ szeptember vége óta a forinttal. A hazai fizetőeszköz az azóta eltelt szűk másfél hónapban a bizonytalan nemzetközi hangulat és az egyes elemzők által a vártnál meglepőbbnek vélt kamatcsökkentés ellenére is sorra törte át a falakat. Az árfolyam-erősödést ezúttal már hazai tényezők is jelentős mértékben segítették a külföldi mellett. Megnéztük, hogy mit mutat a technikai kép, és hogy meddig erősödhet még a forint.

Virág Barnabás: egy lövésünk volt, telitalálat lett

Virág Barnabás: egy lövésünk volt, telitalálat lett

Az MNB tavaly szeptemberi döntése a mai napig megállja a helyét, utána azonban októberre egy váratlan geopolitikai fejlemény, az Északi Áramlat gázvezeték felrobbanása gyengülő pályára tette a forintot – mondta a 24.hu gazdasági podcastjában Virág Barnabás. A jegybank alelnöke szerint tavaly októberben forró pillanatokat éltünk át, amikor „egy lövése volt” az MNB-nek, ami mára bebizonyosodott, hogy telitalálat lett. Virág szerint jelenleg semmi oka nincs annak, hogy felülvizsgálják az inflációs célt, a veszteség pedig tartósan az MNB-vel maradhat.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.