digi

Jászai Gellért: egy új vállalatot építünk, a felvásárlások új dimenziókba emelik a 4iG-t

Jászai Gellért: egy új vállalatot építünk, a felvásárlások új dimenziókba emelik a 4iG-t

Több száz milliárd forintos forrásbevonás, nagy akvizíciók, nemzetközi terjeszkedés, új német nagytulajdonos, öles léptekkel halad a 4iG afelé, hogy ne csak Magyarország, de a régió meghatározó informatikai és távközlési vállalata legyen. Kívülről úgy tűnik, hogy a finanszírozás és a megvett cégek magas vételára sem okoz problémát a célok elérésében, előbbit részvény- és kötvénykibocsátással előteremtik, utóbbira pedig az a cég válasza, hogy kijön a matek. Jászai Gellérttel, a 4iG elnök-vezérigazgatójával és többségi tulajdonosával beszélgettünk többek között arról, miért éri meg több mint 200 milliárd forintot fizetni a DIGI-ért, hogyan halad a szuperholding felépítése, hogy nézhet ki a Rheinmetallal az együttműködés, de a cégvezér beszélt egy esetleges dual listingről is, aminek keretében külföldi tőzsdén is megjelenhetnek a 4iG részvényei.

Olcsón vagy drágán veszi meg a DIGI-t a 4iG?

Olcsón vagy drágán veszi meg a DIGI-t a 4iG?

Befektetői prezentációt tett közzé a 4iG a ma reggeli, DIGI megvásárlásáról szóló bejelentést követően, amiben a felvásárlásokról, a stratégiáról, a DIGI és a Telenor Montenegró megvásárlásáról, és a Rheinmetallal történő együttműködésről osztottak meg információkat.

Szárnyal a 4iG a legújabb hír hatására

Szárnyal a 4iG a legújabb hír hatására

Reggel számoltunk be róla, hogy a legfrissebb bejelentés alapján végleges adásvételi szerződést kötött a 4iG a román eladóval, a DIGI vételára 625 millió euró, vagyis közel 232 milliárd forint. A bejelentés hatására kiemelkedően magas forgalom mellett veszik a befektetők a 4iG részvényét.

232 milliárd forintért veszi meg a DIGI-t a 4iG

232 milliárd forintért veszi meg a DIGI-t a 4iG

Felgyorsultak az események a 4iG-nél, a vállalat múlt héten jelentette be, hogy a Rheinmetall 25,1 százalékos tulajdont szerezhet a 4iG-ben, és nagyjából 120 milliárd forintos zártkörű tőkeemelés is jöhet. Ma azt jelentette be a vállalat, hogy végleges adásvételi szerződést kötött a 4iG a román eladóval, a DIGI vételára 625 millió euró, vagyis közel 232 milliárd forint.

Mi a cél az új magyar szuperholdinggal? Kinek áll ez érdekében?

Mi a cél az új magyar szuperholdinggal? Kinek áll ez érdekében?

Távközlési szuperholdingot hoz létre a magyar állam és a 4iG, a magyar cég hamarosan akár az Antenna Hungária többségi tulajdonosa is lehet. A tegnap bejelentett tranzakció csak egy a sok közül, amely jelzi, a hazai távközlés szélsebesen alakul át, a 4iG körül egy nagy magyar, integrált telco cég épül, teljeskörű szolgáltatáspalettával. Rengeteg a nyitott kérdés: mennyi hely marad a többi szolgáltatónak? Mi lesz a Telenorral? Mit jelent a nemzeti érdekek képviselése? Hogy néz majd ki a 4iG a folyamat végén? És mi jut ebből a kisrészvényeseknek? Néhány gondolat, ami eszembe jutott a tegnapi bejelentés kapcsán.

Távközlési szuperholdingot épít a magyar állam és a 4iG

Távközlési szuperholdingot épít a magyar állam és a 4iG

Együttműködési megállapodást kötött Mager Andrea, az Antenna Hungária tulajdonosi jogait gyakorló nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter és a 4iG. A megállapodás célja, hogy az állami és a magántőke egyesítésével egy olyan stratégiai távközlési és telekommunikációs infrastruktúra szolgáltató vállalatot hozzanak létre, amely versenyképes piaci szolgáltatások mellett, kellő súllyal képviseli a nemzeti érdekeket az iparágon belül. A 4iG előzetes megállapodást írt alá az Antenna Hungária tulajdonrészének megszerzéséért, a tranzakcióval a 4iG többségi tulajdont szerezhet az Antenna Hungáriában.

Az űrtávközlésben terjeszkedne a 4iG – Jöhet az első nemzetközi akvizíció

Az űrtávközlésben terjeszkedne a 4iG – Jöhet az első nemzetközi akvizíció

A 4iG és két leányvállalata, a Hungaro DigiTel és a CarpathiaSat előzetes megállapodást kötött a SpaceCommal, hogy irányító többségi tulajdont szerezzenek az izraeli társaságban. A tel-avivi tőzsdén jegyzett SpaceCom négy geoszinkron műholdjával globális lefedettséggel rendelkező műhold üzemeltető és szolgáltató vállalat, amely Magyarországon és a régióban AMOS 3 műholdján keresztül biztosítja szolgáltatásait. A társaság átvilágítását követően az ügylet sikeres lezárásának feltétele, hogy a SpaceCom közgyűlése és az izraeli Kommunikációs Minisztérium is jóváhagyja a tulajdonszerzést. A tranzakció becsült értéke 65 millió dollár.

Edison: még többet ér a 4iG

Edison: még többet ér a 4iG

Újabb, részletes elemzéssel jelentkezett a 4iG részvényeit már korábban is követő Edison Research, az elemzőház átdolgozta a modelljét, és már számolnak korábban bejelentett akvizíciók hatásaival, aminek köszönhetően megemelték a magyar vállalat bevételére és eredményére vonatkozó előrejelzésüket, és a 4iG részvényeire vetített nettó jelenérték-várakozást is.

4iG: ősszel zárulhat le a Digi felvásárlása

4iG: ősszel zárulhat le a Digi felvásárlása

A Digi Csoport felvásárlása ősszel zárulhat le, miután nyáron megtörténik a végleges adásvételi szerződés feltételeinek kialakítása, illetve aláírása. A sikeres akvizíció nyomán a 4iG árbevétele 2022-ben akár meg is duplázódhat – mondta Fekete Péter, a 4iG igazgatósági tagja, stratégiai és vállalatirányítási vezérigazgató-helyettese a TrendFM –nek.

Wood: diszkonton forog a 4iG

Wood: diszkonton forog a 4iG

Megkezdte a 4iG részvényeinek a követését a Wood&Company. Az elemzőcég növekedési sztorit lát a magyar IT-cégben, véleményük szerint a 4iG EBITDA-ja 2020 és 2023 között éves átlagban 34 százalékkal növekedhet, a növekedés egyrészt organikusan, másrészt akvizíciókon keresztül történhet. Jelenleg a második számú magyarországi IT-cég a 4iG, de a Wood szerint 2022-re már az első lesz a magyar piacon, és meghatározó játékos lesz a régióban. A Wood értékeli a 4iG stratégiáját, aminek a lényege, hogy commodity jellegű szolgáltatások felől a szofisztikáltabb szolgáltatások irányába mozdulnak, mint a távközlési szolgáltatások, adatközpontok, űripar és védelmi területek. A Wood számai alapján a 4iG 24 százalékos diszkonton forog a szektortársak részvényeihez képest a 2021-es EV/EBITDA alapján, és 39-44 százalékos diszkonton a 2023-as EV/EBITDA alapján. A Wood a 4iG papírjainak fair értékére a 782-996 forintos sávot adta meg. Az elemzés a 4iG megbízásából készült, a cseh elemzőház rendszeresen követi majd a hazai vállalatcsoport működését és kilátásait.

Csúcsot döntve telefonáltak és interneteztek a magyarok a járvány második hulláma alatt

Csúcsot döntve telefonáltak és interneteztek a magyarok a járvány második hulláma alatt

A belföldi negyedéves mobilinternet-forgalom 2020 végén túllépte a 126 millió GByte-ot, miközben egy évvel korábban még a 100 millió GByte-ot sem érte el – derül ki a mobiltelefon-, a mobilinternet- és a mobil M2M-szolgáltatások főbb mutatóinak alakulását tartalmazó legfrissebb mobilpiaci jelentésből, amelyet tegnap tett közzé a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A hazai telefonhívások forgalma egy év alatt 18 százalékos emelkedéssel 7,1 milliárd percre nőtt 2020 utolsó negyedévére az előző év azonos időszakához képest.

Bombahír érkezett, szárnyal a 4iG árfolyama

Bombahír érkezett, szárnyal a 4iG árfolyama

Már tegnap közöltük a 4iG nagy volumenű bejelentését, miszerint a magyar vállalat megvásárolná a román RCS & RDS magyar érdekeltségét, a DIGI Csoportot, amely Magyarország egyik vezető távközlési vállalata, a vezetékes internet és a televíziós piacon meghatározó pozíciókkal. Egyelőre még nem lezárt tranzakcióról, hanem előzetes – nem kötelező érvényű – megállapodásról van szó, ám a vásárlás lehetőségének hírére komoly raliba kezdett a 4iG részvénye a keddi kereskedésben.

Gigafelvásárlás jöhet a hazai távközlésben - Megvenné a DIGI-t a 4iG

Gigafelvásárlás jöhet a hazai távközlésben - Megvenné a DIGI-t a 4iG

Nagy bejelentést tett a 4iG, a magyar vállalat megvásárolná a román RCS & RDS magyar érdekeltségét, a DIGI Csoportot, amely Magyarország egyik vezető távközlési vállalata, a vezetékes internet és a televíziós piacon meghatározó pozíciókkal. Ha pont kerülne a tranzakció végére, az nagy fegyvertény lenne a 4iG részéről, a vállalat célja ugyanis az, hogy stratégiai pozíciókat építsen ki a távközlési piacon, a DIGI megvásárlásával pedig nem apránként, organikusan vagy kisebb akvizíciókkal, hanem öles léptekkel haladna a cég. Egyelőre még nem lezárt tranzakcióról, hanem előzetes – nem kötelező érvényű – megállapodásról van szó, ennek megfelelően a vételárat sem tették közzé a felek, a tőzsdén jegyzett régiós és európai távközlési vállalatok részvényárazása alapján igyekszünk első becslést adni arra, mennyibe is kerülhet a DIGI.

Elfogytak az érvek az alacsony Magyar Telekom osztalék mellett

Elfogytak az érvek az alacsony Magyar Telekom osztalék mellett

Az elmúlt években a Magyar Telekom a valós készpénztermelő képességéhez képest jóval szerényebb osztalék-kifizetést valósított meg. Akár 1, 3, 5 vagy 10 éves távon nézzük, a nagy papírok közül a BUX leggyengébben teljesítő papírja a Telekom. Az alulteljesítésnek azonban nincs köze a vállalat gazdasági teljesítményéhez, a Magyar Telekom menedzsmentje egészen kiváló munkát végzett az elmúlt években, így a cég fundamentumai évről évre javultak. Egyetlen dolog nem javul, és ez a részvény árfolyama. Ennek oka pedig a fájóan hiányzó transzparens osztalékpolitika, egy olyan osztalékpolitika, amely biztosítja az optimális tőkeszerkezet fenntartását.

GVH-eljárás indult a DIGI-vel szemben

GVH-eljárás indult a DIGI-vel szemben

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárást indított a DIGI-vel szemben, mert nagysebességű internet szolgáltatásának népszerűsítése megtévesztheti a fogyasztókat.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.