e-jegyrendszer

Megérkeztek az első BKK-s e-jegyrendszeres kapuk

A BKK megkezdte a RIGO elektronikus jegyrendszerhez tartozó első néhány beléptetőkapu telepítését a Deák Ferenc téren, a Sütő utcai metrókijáratnál. A RIGO-projekt szerződése 2014 őszén lett aláírva, és 2,5 év után ez az első, nyilvánosság számára is kézzelfogható eredmény - írja a Közlekedő Tömeg Egyesület közleményében.

Három büntetőeljárás indult a BKK e-jegyrendszerével kapcsolatban

Büntetőeljárást folytat a rendőrség a BKK e-jegyrendszerének feltörése, háromezer felhasználó adatainak ellopása, valamint hűtlen kezelés miatt. Ezzel egy időben operatív nyomozás zajlik azért, mert napokig túlterhelték a közlekedésszervező cég számítógépes hálózatát. A BKK Mol Bubi rendszeréből kiszivárgott felhasználói adatok miatt még nem indult nyílt nyomozás, az adatvédelmi hatóság azonban ezt az ügyet is vizsgálja - írja a Magyar Idők.

8 évet is kaphat a BKK-t meghekkelő fiatal

Akár 8 évig terjedő börtönt is kaphat az a 18 éves fiatalember, aki nemrég a BKK e-jegyrendszerének hiányosságaira hívta fel a figyelmet. Az információs rendszer vagy adat megsértését bünteti a törvénykönyv, és miután a BKK közérdekű üzem, a büntetés időkerete még súlyosabb lehet. Ráadásul ott is hibázott a fiatal, hogy nyilvánosságra hozta a hibákat - írja a Magyar Idők.

Hamarosan elkezdik tesztelni a budapesti e-jegyrendszert

Többszöri csúszás után a nyár végén elkezdik telepíteni Budapesten az elektronikus jegyek használatához szükséges beléptetőkapukat. Élesben jövőre indul az üzem - írja hétfői számában a Világgazdaság a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása alapján.

Elmagyarázzuk, miért mondja a BKK, hogy nem is drágult az e-jegyrendszer

Mint múlt héten írtuk, a budapesti e-jegyrendszer drágább lesz, 3,16 milliárddal többet fizetnek a szállítónak, mint az a hatályos szerződésekben szerepel, de ezzel párhuzamosan kb. 2 milliárd forinttal csökkennek az üzemeltetési költségek. A BKK ugyan ezt nem cáfolja, de mivel a tartalék keretből finanszírozzák a "drágulást", szerintük csak annyi történt, hogy az eredetileg tervezett összeggel fut majd a projekt, de kisebb üzemeltetési költség mellett. Hogy drágult-e a rendszer, tulajdonképpen értelmezés kérdése.

Megtudtuk, mitől lesz drágább a budapesti e-jegyrendszer

Drágább lesz a budapesti e-jegyrendszer, most 3,16 milliárd forinttal többet fizet ki a főváros a kivitelezőnek a rendszer kiépítésére. Ugyanakkor módosítanak az üzemeltetési szerződésen is, amivel nagyságrendileg 2 milliárd forintnyi megtakarítást érnek el 2023-ig. Így végül összességében 2 százalékkal nő a projekt teljes költsége.

Vitézy Dávid reagált a BKK vádjaira

A Fővárosi Önkormányzat és a BKK visszamutogatásba kezdett, látva, hogy az elmúlt másfél év hibái nyomán megfeneklett a BKK korábbi vezetése által előkészített Rigó elektronikus jegyrendszer megvalósítása - írja Vitézy Dávid Facebook-bejegyzésében, amelyben a BKK mai közleményére reagál.

A BKK totálisan újratervezte a budapesti e-jegyrendszert

A BKK Igazgatósága a nyár elején támogatta a fővárosi elektronikus jegyrendszer jelentős áttervezését, miután kiderült, hogy a korábbi menedzsment által rögzített műszaki feltételek megtartásával a tervezett rendszer egyszerűen működésképtelen lenne. Az átfogó módosítások a projekt véghatáridejét és forrásigényét nem érintik - olvasható a BKK közleményében.

Decembertől jönnek az e-jegyek

Az év végén megkezdődik Budapesten az elektronikus közlekedési jegyrendszer fokozatos elindítása - számol be a Világgazdaság. A beruházás nem jár díjemeléssel.

Hamarosan indul a magyar e-jegyrendszer

Elkészült nemzeti egységes kártyarendszer (nek) keretfeltételeit tartalmazó belügyminiszteri rendelet tervezete, amelynek célja, hogy az egyes elektronikuskártya-kibocsátók és -elfogadók, mint például az állam, az önkormányzatok, a közlekedési vállalatok, továbbá az egyéb szolgáltatók és gazdasági szereplők, egységesen szabályozott és ellenőrzött rendszer keretében bocsássák ki a maguk kártyáit.

Tolonganak a pályázók az e-jegyrendszer kiépítésére

Kellő érdeklődés mutatkozott a főváros elektronikus jegyrendszerének kiépítésére meghirdetett tender első fordulóján, a beruházás a várakozások szerint nyolc év alatt megtérülhet a növekvő bevételeknek köszönhetően - mondta Nagy Levente, a BKK üzletfejlesztési és ügyfél-kommunikációs igazgatója.

Jöhet az e-jegy 2015-től

Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) Igazgatótanácsa 2013. július 23-i ülésén úgy döntött, hogy a bank megadja Budapestnek azt az 54,5 millió euró értékű hitelt, ami az elektromos jegyrendszer bevezetéséhez szükséges átalakításokhoz kell - közölte a Fővárosi Önkormányzat az Index tudósítása szerint.

A fél világ csodájára jár a pesti e-jegyrendszernek

A BKK olyan elektronikus jegyrendszer bevezetésére készül, amely még nemzetközi összehasonlításban is nagy dobásnak számít. Az érintésmentes kártyás fizetés lehetősége a tömegközlekedésben már sok országban és fővárosban elérhető, azonban szerver alapú megoldás csak Londonban működik egyelőre. Ennek a legfőbb újdonsága, hogy bankkártyákkal is lehet majd utazni. A tervezett szupermodern rendszer ráadásul olcsóbb, de legalábbis nem drágább, mint a kártyaalapú rendszerek, ugyanakkor rugalmasabb, nyitottabb. Utóbbi azt jelenti, hogy hosszú távon fejleszthető, és támogatja a különböző rendszerek közötti átjárhatóságot is.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.