gdp

4,5 százalékos GDP-növekedést vár a Kopint-Tárki

4,5 százalékos GDP-növekedést vár a Kopint-Tárki

Korábbi prognózisánál gyorsabb növekedésre számít idén a Kopint-Tárki: a kutatóintézet a járványügyi korlátozások oldásából adódó második félévi élénkülésnek köszönhetően a bruttó hazai termék (GDP) élénk, 4,5 százalékos emelkedésével számol szerdán kiadott legfrissebb konjunktúrajelentésében, szemben a decemberben előrejelzett 3,5 százalékkal.

Ellenálló lehet a magyar gazdaság a harmadik hullámban, de az áremelkedés fájni fog

Ellenálló lehet a magyar gazdaság a harmadik hullámban, de az áremelkedés fájni fog

A járvány harmadik hulláma ellenére javította a magyar gazdaság növekedési kilátásait a Nemzetközi Valutaalap (IMF). Pedig nem volt evidencia, hogy javulnak a növekedési kilátásaink, a régióban csak a román és a bolgár előrejelzést javították a magyaron kívül. A kedvezőbb gazdasági növekedés mellett viszont tartósan megjelenhet az infláció, még 2022-ben is 3 százalék feletti áremelkedési ütemre kell készülni, ami mindenkit sújthat.

Lassabban nőhet idén a francia gazdaság az országos zárás miatt

Lassabban nőhet idén a francia gazdaság az országos zárás miatt

A francia kormány rontott idei gazdaságnövekedési várakozásán a koronavírus-járvány megfékezését célzó, napokban életbe léptetett négyhetes országos korlátozások miatt, amit a koronavírus-járvány gyorsulása miatt kellett elrendelni.

Jócskán javított az idei lengyel GDP-növekedési várakozásán a Fitch

A nemzetközi hitelminősítő szerint elsősorban a beérkező EU-s források hatására élénkülő befektetések, valamint a belföldi kereslet bővülésére a lengyel hazai össztermék (GDP) 4,1 százalékkal nő az idén az eddig becsült 3,3 százalék helyett. A lengyel jegybank nemrég 0,8-4,5 százalékról 2,6-5,3 százalékra változtatta az idei GDP-növekedési előrejelzését.

Megérezte a brit koronavírust a brit gazdaság

A brit statisztikai hivatal (ONS) pénteki ismertetése szerint 2,9 százalékkal csökkent januárban a brit hazai össztermék (GDP) értéke az előző hónappal összehasonlítva.

Mit tanulhatunk a koronavírus-válságból? - Egy új, nehéz szakaszba lép a magyar gazdaság

Mit tanulhatunk a koronavírus-válságból? - Egy új, nehéz szakaszba lép a magyar gazdaság

Rendkívüli tizenkét hónap áll mögöttünk, amely megtörte az addigi trendeket, és a társadalom minden tagját, minden gazdasági szereplőt próbára tett. Teherpróbának tette ki az államot is, amelynek a szerepe ilyenkor még a korábbinál is nagyobb. Az adatok beérkezésével valamelyest tisztul a kép a mögöttünk hagyott esztendőről, ám a bajokról és gondokról, meg az ezek mögött meghúzódó emberekről, rétegekről, szervezetekről, szakmákról és térségekről keveset tudni. Közben egy újabb, semmivel sem könnyebb szakaszba lépett a magyar társadalom és gazdaság, másfajta kihívásokkal, de nem kevesebb bizonytalanságokkal, mint egy éve.

Kis csalódás a japán GDP-adat

Kis csalódás a japán GDP-adat

A korábbi hivatalos becsléshez képest kevésbé nőtt Japán gazdasága a tavalyi utolsó negyedévben, de így is már a második egymást követő negyedévben nőtt negyedéves és éves összevetésben az ország gazdasági teljesítménye, részben a belföldi kereslet és az export élénkülésének eredményeként.

Még erősebb volt a magyar gazdaság, mint eddig hittük - Kiderült, hogy mi hajtotta

Még erősebb volt a magyar gazdaság, mint eddig hittük - Kiderült, hogy mi hajtotta

Az előzetesen közölt 1,1%-kal szemben 1,4%-kal nőtt a magyar gazdaság a tavalyi év utolsó három hónapjában a harmadik negyedéhez képest a KSH részletes adatai alapján. Ennek megfelelően az éves alapú visszaesés kisebb volt, mint amit az előzetes adatok mutattak. Az előzetes GDP-adat nagy meglepetést okozott, hiszen a járvány második hullámában az elemzők a magyar gazdaság teljesítményének újabb negyedéves alapú csökkenését várták. Most viszont kiderült, hogy a GDP még annál is nagyobbat nőtt, mint ahogy a KSH előzetesen közölte. Termelési oldalról nézve (negyedéves alapon) nőtt az ipar, az építőipar és a mezőgazdaság teljesítménye is, míg a szolgáltatások a korlátozó intézkedések ellenére sem estek vissza, gyakorlatilag stagnálást mutattak.

Orbán Viktor: nagyon veszélyes pillanatban vagyunk

Orbán Viktor: nagyon veszélyes pillanatban vagyunk

Orbán Viktorral készített interjút ma reggel a Kossuth Rádió, a miniszterelnök szerint nagyon veszélyes pillanatban vagyunk, a harmadik hullám itt van, ezt alátámasztják a számok. Az oltási görbe és a járványgörbe felfutását kell figyelnünk, április elejére 2 580 000 állampolgárt olthatnak be Magyarországon, közel mindenkit, aki máig regisztrált. Müller Cecília optimistán nyilatkozott a Miniszterelnöknek a kínai vakcina bevetéséről is. A kormányfő nem mondott semmilyen konkrétumot arról, hogy a harmadik hullám fényében mi a helyzet a belengetett áprilisi nyitással, amihez a tervezett oltási arány nem igazán tűnik elegendőnek.

Újra izgalmas az OTP, elindult a rakéta

Újra izgalmas az OTP, elindult a rakéta

A vártnál erősebb tavalyi negyedik negyedéves magyar GDP-adat lendületet adott a hazai részvényeknek is, a blue chipek között az OTP árfolyama is emelkedik, ami részben fundamentális, részben technikai okokkal magyarázható.

Megmutatjuk, mire elég Európában a meglepő magyar GDP-adat

Megmutatjuk, mire elég Európában a meglepő magyar GDP-adat

A kontinensen a jobbak közé tartozott a magyar gazdaság negyedik negyedéves teljesítménye, az előző negyedévhez képest az ötödik helyen állunk – derül ki az Eurostat kedden megjelent összesítéséből. 2019 végéhez képest már nem volt ennyire jó a magyar gazdaság helyzete, a középmezőnyben végeztünk abban a rangsorban.

Nőtt az ukrán GDP is a negyedik negyedévben

Jelentősen lassult az ukrán gazdaság teljesítménycsökkenése a negyedik negyedévben az előző negyedévhez képest éves összevetésben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.