FONTOS Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

ginop

Közel 15 milliárddal támogatja a kormány a foglalkoztatást

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program 3 foglalkoztatási tárgyú pályázatára péntektől benyújthatók a kérelmek. A pályázható összeg csaknem 15 milliárd forint - tájékoztatott Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára.

752 céget hirdettek ma nyertesnek - A tiéd köztük van?

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében nyert támogatást összesen 752 mikro-, kis- és középvállalkozás fejlesztésekre, beruházásaik támogatására, új termékek fejlesztésére, illetve gyakornokok alkalmazására 15,5 milliárd forintot, míg kutatásfejlesztésre 69 konzorcium fordíthat több mint 66 milliárd forint támogatást - jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára. A most elnyert összesen 81,5 milliárd forintos támogatásból több mint 121 milliárd forint összköltségű fejlesztések kezdődhetnek el.

Milliárdokat adott a kormány virtuális valóság- és őssejt kutatásra

A kormány 27 különféle, egymilliárd forintot meghaladó támogatási igényű, kutatási együttműködést támogatott a tegnap megjelent kormányhatározattal és felhatalmazást adott a támogatási szerződések megkötésére. A támogatott projektek között találunk olyat, amelyik virtuális valóság, illetve őssejt kutatással foglalkozik.

Megemelhetik a nulla százalékos uniós hitel keretét

A korábban 40-ről 70 milliárd forintra emelt nulla százalékos uniós hitel keretösszegét várhatóan megemelik a több mint dupla ekkora pályázói igény miatt - írja a Világgazdaság a Nemzetgazdasági Minisztériumtól kapott tájékoztatás alapján. A cikk alapján egyelőre továbbra sem tudható, hogy a tavasszal jelzett elhalasztás után pontosan mikor fognak megnyílni a munkahelyi képzési uniós pályázatok.

Nyáron is ömölhet rád az uniós pénzeső

Nyáron is ömölhet rád az uniós pénzeső

Júniusban sem maradnak pályázat nélkül a vállalkozások, hiszen a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program és a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretében 28 felhívás nyílik meg 180 milliárdos keretösszeggel. A cégek 22 milliárdot költhetnek munkahelyi képzések támogatására, mely keretében fejleszthetik a munkavállalóik készségeit és kompetenciáit. Emellett 33 milliárdot adnak a gyors növekedésű vállalkozások fejlesztésére, illetve 16 milliárddal támogatják a fiatalok vállalkozóvá válását. Továbbá egy 30 milliárdos hitelprogrammal pedig a foglalkoztatást ösztönzik.

Vitályos: ráemelhetünk a legnépszerűbb EU-pályázatok keretére

Abból, hogy a 9000 milliárd forint körüli uniós keretnél 10%-kal több pénzre lehet majd pályázni, nem feltétlenül következik az, hogy további új konstrukciók jelennek meg, "sok esetben a már kiírtak keretemelése lehet a megoldás" - jelezte a Világgazdaságnak adott interjúban Vitályos Eszter. A Miniszterelnökség államtitkára konkrétan meg is említette, hogy ilyen lehet például "a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programon belül a kis- és középvállalkozások körében népszerű kapacitásbővítés vagy az eszköz- és gépvásárlás kiterjesztése". Ez azt jelenti, hogy a három-négyszeresen túligényelt pályázatokban még sok további nyertes várható.

Egy év után elkezdtek szivárogni a népszerű EU-pályázat nyertesei

Több mint egy év várakozás után tegnap megszülettek az első támogatói döntések az uniós prototípus pályázatban, amit egyébként a múlt heti parlamenti projektmenedzseri ülésen május - júniusra ígértek. A hivatalos pályázati oldal statisztikái alapján a 2688 pályázó közül jelenleg még csak 43 nyertes örülhet közel 3 milliárdos megítélt támogatásnak. A közép-magyarországi régióban még nem kezdték el kihirdetni a nyerteseket.

Elindult az uniós pénzosztás a napelemre, ablakcserére

Elindult az uniós pénzosztás a napelemre, ablakcserére

Mától nyújthatóak be a családi házak és társasházak energetikai korszerűsítésére szánt 115 milliárdos keretű nulla százalékos hitelprogramok kérelmei, melyekből közel 24 ezer lakóépület korszerűsítése valósulhat meg országszerte. A családi házak esetében maximum 10 millió, a társasházaknál lakásonként maximum 7 millió forintnyi hitel igényelhető, akár húsz éves futamidővel. Egy külső piaci szakértő becslései segítségével kiszámoltuk, hogy egy családi ház korszerűsítése 6-9 millió forint, míg egy társasházé 60-78 millió forint között mozog, így nem véletlen, hogy a pályázati kiírás hasonló összeghatárokat tartalmaz.

Feszült a munkahelyi légkör? EU-pénzből ezen is lehet enyhíteni

A legkisebbtől a legnagyobb vállalkozások oktatási-képzési problémáin, munkahelyi feszültségein is tudnak enyhíteni azok a munkahelyi képzési EU-s pályázatok, amelyek a minap jelentek meg és május-júniustól adhatók be - fejtette ki meglátását a Portfolio-nak Essősy Ákos. A MAPI Magyar Fejlesztési Iroda üzletfejlesztési igazgatója szerint bár az összesen 43 milliárd forintos keretösszegű pályázatok a szakmai képzés terén túl szigorúak, de mégis hatalmas lesz az érdeklődés irántuk, mert a cégek már legalább két éve várnak az ilyen típusú lehetőségekre. Úgy látja, hogy aki támogatást szeretne nyerni ezeken a felhívásokon, érdemes komolyan vennie a pályázatok összetett szabályrendszerét, és mielőbb nekilátni a tervek kidolgozásának.

Napelem, ablakcsere, szigetelés - Ezek nélkül tuti nem kapsz uniós ingyenpénzt

Napelem, ablakcsere, szigetelés - Ezek nélkül tuti nem kapsz uniós ingyenpénzt

Jövő hétfőn (április 24-én) startol a lakosságnak szóló energetikai pályázatok hitelkérelmeinek benyújtása. A pályázatok beadásához több csatolandó dokumentum szükséges, melyeket, ha időben beszerzünk, több esélyünk van arra, hogy hamarabb hozzájutunk az uniós ingyenhitelhez. A legfontosabb talán az energetikai tanúsítvány, de emellett nem szabad figyelmen kívül hagyni a személyes és jövedelmi adatok igazolására szolgáló okmányokat, a projektre vonatkozó dokumentumokat, illetve a kölcsön fedezeteinek dokumentálását sem. Mostani cikkünkben a természetes személyek és a társasházaknak, lakásszövetkezeteknek kötelezően benyújtandó dokumentumokat gyűjtöttük össze.

Özönlenek a pályázatok, de pénzt még alig látnak a nyertesek

A márciusi nagy pályázati meghirdetési hajrában annyi új uniós pályázat jelent meg (113 darab) Magyarországon, mint amennyi a megelőző négy hónapban összesen, ami új történelmi csúcs és ezzel már a 7 évre szóló kereten is túlfutott a megjelent pályázatok teljes keretösszege - derül ki az összegzésünkből. Az új pályázatok keretösszegénél (913 milliárd forint) nem sok hiányzott, hogy szintén új csúcsot lássunk, de közben az új nyertesek számában (bő 12 ezer) biztosan bekövetkezett ez. A pályázati kifizetések terén viszont nem hozott áttörést a március sem: bár a hónap végére már a 7 éves ciklus ötödére nőtt a kifizetett pénzösszeg, de ennek jelentős része még mindig nem szivárgott be a gazdaságba, főként amiatt, mert a közszférabeli nyerteseknél időigényes, mire a kiutalt előleget felhasználhatják.

Ezt a naptárt nézd meg, ha nem akarsz lemaradni az EU-pénzekről

A kitűzött március 31-i határidőre az összes gazdaságfejlesztési pályázatot meghirdették, ezzel párhuzamosan az EU-pénzek 60 százalékát gazdaságfejlesztésre akarja fordítani a kormány. Márciusban összesen 26 ilyen pályázat jelent meg, ezért érdemesnek tartottuk összefoglalni, hogy mikor melyik pályázatok nyíltak/nyílnak meg és mikor van a beadásuk első szakaszhatára. Azt is fontos megjegyeznünk, hogy nem kis tételekről van szó, hiszen közel 400 milliárdos keretösszegű pályázatokról beszélünk, igaz ebből 150 milliárd vállalkozásoknak szóló tőkeprogramokat takar.

Munkahelyi képzést szeretnél? Elérhető a 40 milliárdos EU-pénz

A nagy pályázati hajrá keretében a héten több gazdaságfejlesztési pályázat jelent meg, melyek közül a cégek munkavállalóinak szóló képzések finanszírozásának támogatására szóló két felhívás részleteit mutatjuk be. A felhívások keretösszege együttesen 40 milliárd forint, mindkettő csak a kevésbé fejlett régiókban lezajló képzésekre ad pénzt, de míg egyikre csak a kkv-k pályázhatnak, addig a másikra csak a nagyvállalatok.

Még 1000 milliárdra ugorhatnak rá a cégek

Megjelent az összes pénzügyi eszköz felhívás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program és a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretében. Így összesen mintegy 1000 milliárd forint áll rendelkezésre 8 hitelprogram, 9 kombinált hitelprogram és 7 kockázati tőkeprogram formájában - jelentette be Rákossy Balázs, az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.

Közeleg a pénteki határidő: gőzerővel hirdeti meg a támogatásokat a kormány

Amint azt a múlt heti Porfolio-konferencia után is megírtuk: ezen a héten igazi pályázati dömping lesz, hogy teljesítsék az egyes Irányító Hatóságok a kormány elvárását az összes pályázat március 31-ig történő kiírásával. Ez tényleg meg is történik, hiszen hétfő reggeltől ma reggelig immár 22 pályázat ömlött a piacra 140 milliárd forintos keretösszeggel, így már 98% felett lehet a 7 évre szóló uniós keret pályázatokkal való lekötése. A most tömegével megjelenő pályázatok közül több is csak több hónap múlva válik majd beadhatóvá éppen azon ütemezés miatt, amiről a múlt heti konferenciánkon Dányi Gábor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára is beszélt.

Íme a naptár, ha EU-pénzt akarsz

A kormány az EU-pénzek 60 százalékát gazdaságfejlesztésre akarja fordítani és mivel az elmúlt 3 hónapban összesen 23 ilyen pályázat jelent meg, ezért érdemesnek tartottuk összefoglalni egy táblázatban, hogy mikor melyik pályázatok nyíltak/nyílnak meg és mikor van a beadásuk első szakaszhatára. Azt is fontos megjegyeznünk, hogy nem kis tételekről van szó, hiszen összesen 735 milliárdos keretösszegű pályázatokról beszélünk, igaz ebből 105 milliárd egy lakossági energiahatékonysági keretet takar.

Mától indul a roham a napelemekért

Mától pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások az összesen 103,2 milliárdos keretösszegű kombinált hitelprogramokra. A pályázatok keretében megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések támogathatóak mind a vidéki, mind pedig a közép-magyarországi régiókban. Az elnyerhető támogatás és az igényelhető kölcsön összege is 3-50 millió forint.

Panelfelújítás uniós pénzből? Ezeket nem árt tudni

A hiteltörlesztés érdekében meg kell emelni a közös költséget, ha pedig lennének "megcsúszó" lakók a közösségben, akkor helyettük is zsebbe kell nyúlni, hogy el lehessen indítani az energetikai korszerűsítést - többek között ez derül ki abból az anyagból, ami rögzíti, hogy jogi személyként a társasházak és lakásszövetkezetek milyen feltételekkel igényelhetnek uniós ingyenhitelt április 24-től. Arra is van persze lehetőség, hogy a társasházi pályázattal párhuzamosan, az ottani saját tulajdonú lakásunk felújítására magunk is beadunk egy hitelkérelmet. Ebben az esetben lényegében ugyanazok a szabályok érvényesek ránk, mintha családi ház tulajdonos magánszemélyként indulnánk az uniós ingyenhitelért. Ezekről a szabályokról egyébként részletesen már ebben a keddi cikkünkben beszámoltunk.

Napelem, szigetelés ingyenpénzből - Ez a kézikönyv segít a döntésben

Napelem, szigetelés ingyenpénzből - Ez a kézikönyv segít a döntésben

Friss nullás NAV-igazolás, közüzemi tartozásmentesség és energetikai tanúsítvány, hitelmulasztás hiánya, elmúlt egy évi névre szóló fűtési számla, megfelelően magas havi nettó jövedelem - ez csak néhány azok közül a feltételek közül, amelyekkel tisztában kell lennie annak, aki április 24-től szeretne pályázni az uniós nulla százalékos energiahatékonysági milliókra. Átbogarásztuk a szigetelésre, ablakcserére és napelem telepítésre is alkalmas, akár 7-10 milliós hitel teljes feltételrendszerét és jó tudni, hogy 2 millió forint felett jönnek az igazi megkötések az elvárt fedezetek miatt. Ettől függetlenül már ennél kisebb összegnél is azonnal vissza kell fizetni a hitelt, ha valaki még annak futamideje alatt értékesítené az ingatlant. Van még néhány fontos szabály és megkötés, amelyek közül a leglényegesebbeket alábbi cikkünkben foglaljuk össze. A társasházakra vonatkozó szabályokról egy következő cikkünkben számolunk be.

Mától kérhető az uniós informatikai ingyenhitel

Mától pályázható három infokommunikációs fejlesztéseket támogató kombinált hitelprogram, összesen 57,5 milliárd forint értékben. A felhívások keretében a digitális fejlesztést támogatják, melyre mikro-, kis- és középvállalkozások nyújthatják be kérelmeiket.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.