ingatlan

Nesze neked, lakástakarék: felpörgeti a sorsolásokat a NOK-os cég

A lakás-takarékpénztárak állami támogatásának megszüntetése előtt egy héttel a Central NOK Zrt. úgy döntött: ezentúl kéthavonta sorsolnak lakást - írja a hvg.hu. Az első szerencsés NOK-os ügyfél hamarosan beköltözik új budapesti lakásába, akit viszont csak 2019 után sorsolnak ki, rosszul jár: a magasabb áfa miatt kisebb nettó értékű lakás lehet az övé.

Hová tűnt évi 50 ezer magyar lakáshiteles?

Nagy tévedés, hogy a tíz évvel ezelőtti csúcshoz közelít a lakáshitelek népszerűsége a magyar lakosság körében. Évente csak mintegy 100 ezer lakáshitelt folyósítanak ugyanis a bankok, ami 40-50 ezerrel kevesebb a válság előtti szintnél. Hiába tartózkodunk már majdnem a 2008-as rekordszinten a piaci értéket tekintve, jóval szűkebb a hitelfelvevői kör, mint korábban. Elsősorban az átlagos összeg emelkedése mozgatja tehát felfelé a piacot, miközben a futamidő is rekordszintre érkezett. A KSH ezen a héten közzétett első féléves lakáshitel-statisztikáiból szemezgettünk.

A falvak és városok közvilágítása is megújulhat

A magyar Tungsrammal együttműködésben kínál az E.ON korszerű és fenntartható, okos technológián alapuló közvilágítási megoldásokat. A két cég három évre szóló megállapodása szerint a párezres falvaktól a nagyvárosokig bármely település önkormányzata élvezheti a jövőben a közösen megvalósított, modern közvilágítás előnyeit - szerepel a cég közleményében.

Románia is behúzza a lakossági adósságféket

Szigorította a hitelezést januártól a román nemzeti bank (BNR), amely így akarja megelőzni a lakosság túlzott eladósodását - közölte csütörtökön a román média.

Még többen akarnak lakást vásárolni és hitelt felvenni

Az előző napokban végbement változások a lakástakarékoknál, egyben a lakásfinanszírozási piac átalakulását is eredményezhetik, miközben a lakások és a lakáshitelek iránti kereslet továbbra is erős. A magánszemélyek eladó lakásai iránt idén szeptemberben 5 százalékkal többen érdeklődtek, mint egy évvel korábban - derül ki az ingatlan.com elemzéséből.

Elképesztő: a magyarok 80 százaléka nem utazott még repülőn

Érdekes számokat közölt Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója a Budapest 2030 Konferencián, többek között az általuk tapasztalt magyar légiforgalomról, a Wizz Air teljesítményéről, valamint arról is, hogy a magyarok mintegy 80 százaléka még nem utazott repülőgéppel.

Mi lesz a 21. századi Budapest jelképe?

Mi lenne a 21. századi Budapest jelképe, szimbóluma? - hangzott el a kérdés a Budapest 2030 Konferencián. A panelbeszélgetésben résztvevő, különböző szakterületekben jártas szakemberek között volt történész, ingatlanfejlesztő vezérigazgató, a humán főpolgármester-helyettes, egyetemi docens, a Közlekedési Múzeum főigazgatója, és a BKV vezérigazgatója. Mindenki elmondta az elképzeléseit arról, hogy mi lehetne a főváros új jelképe, mi az a dolog a város életében, ami elég impozáns, vagy jelentős ahhoz, hogy szimbólumként lehessen rá tekinteni.

A Kálvin térig hosszabbítanák meg a H7-es HÉV vonalát

Nemcsak a fővárosi épületek tekintetében hozhat fontos változásokat a 2030-as városfejlesztési koncepció, hanem a fővárosi tömegközlekedésben is, melynek fontos részei a Budapest területén haladó vasútvonalak. A következő évtizedben a H7-es vonalat alagúton keresztül egészen a Kálvin térig szeretnénk meghosszabbítani, de emellett számos más fejlesztés is tervben van a fővárosi közlekedésben - mondta el a Budapest 2030 konferencián tartott előadásában Homolya Róbert, a MÁV Zrt. vezérigazgatója.

Van egy fontos különbség Kelet- és Nyugat-Európa ingatlanpiaca között

Változatlan az ingatlanhitelezési hajlandóság az európai piacokon az elmúlt időszakban - derül ki a KPMG nemzetközi Ingatlanhitelezési Barométer kutatásából. A 14 európai országára kiterjedő, ingatlanhitelezési trendeket kutató felmérésben közel 70 banki vezetőt kérdeztek meg az aktuális hitelezési trendekről és a várható jövőről.

Már az idén jöhet az új CSOK

Néhány héten belül fontos döntéseket hozhat a kormány az új CSOK-programmal és a demográfiai csomaggal kapcsolatban - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai Kormányinfón.

Élőben indult a társadalmi egyeztetés Budapest jövőjéről

Mit várnak a különböző területek szakértői az új fejlesztési tanácstól és mit gondolnak a legfontosabbnak Budapest versenyképességét, fejlődését illetően? Hogyan tud az állam, a város és a magánszféra együttműködni? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a szakemberek a Budapest 2030 Konferencián.

Most Budapest jön: grandiózus fejlesztési tervek a kormány és a főváros összefogásával

Foglalkozásunknál fogva mi mindannyian budapestiek vagyunk, Budapest a munkánk, Budapest a szenvedélyünk. A 21. század következő évtizedeiben a város legsikeresebb korszaka köszönthet ránk, 2030-ra Budapest lehet az egyik, ha nem a legjobb város Európában - mondta el Fürjes Balázs, Budapestért és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár

Elképesztő fejlődés vár Budapestre a következő évtizedben

A Budapesti Fejlesztési Tanács és a 2030-as Fejlesztési Koncepció számos ingatlanfejlesztésen keresztül nyitja meg az utat a főváros fejlődése előtt. Bár 2030-ig még van több mint egy évtized, annyira azért nincs messze a dátum, így fel kell tenni a kérdést, hogy hol tartunk most - nyitotta meg a Budapest 2030 konferencia első panelbeszélgetését Borbély Gábor MRICS, a CBRE kutatási igazgatója.

Elkezdődött! - Ömlenek az új épületek a hazai irodapiacra

Négy épületben több mint 110 ezer négyzetméternyi új iroda került egyetlen negyedév alatt a budapesti irodapiacra, az állomány így már közelíti a 3,6 millió négyzetmétert. A java viszont még csak most jön, a következő negyedévekben hasonlóan magas volumenben adhatnak át újabb épületeket. Ezzel ha lassan is, de emelkedésnek indulhat az üresedési ráta, ami egyébként 2018 harmadik negyedévében - a magas számú átadás ellenére - minden idők legalacsonyabb értékét mutatta. A fővárosi irodaterületek mindössze 6,4 százaléka áll üresen - derül ki a BRF legfrissebb elemzéséből.

Barcelonával verseng Budapest és a magyar főváros áll nyerésre

Budapest már nem az a főváros, ami csak az olcsó munkaerő miatt vonzó. A nemzetközi cégek egyre több és újabb funkciókat hoznak ide, amivel párhuzamosan a foglalkoztatás is egyre magasabb lesz. Vajon mikor tudja átvenni Budapest a régió vezető szerepét? - tette fel a kérdést Borbély Gábor MRICS, a CBRE kutatási igazgatója a Budapest 2030 konferencián tartott előadásában.

Egymillió forintos négyzetméterár használt lakásnál? Lesz még feljebb is

A magyar ingatlanpiac jelenleg egy boom időszakban van, ha pedig tovább emelkednek a bérek, nő a hitelpenetráció és a kamat környezet sem emelkedik számottevően, további tér van az ingatlanárak növekedése előtt. A Portfolio Öngondoskodás 2018 szekciójának ingatlanbefektetésekről szóló panelbeszélgetésén elhangzott, hogy Budapesten egy jó elhelyezkedésű használt lakás esetén egymillió forintos négyzetméterár ma már egyáltalán nem horror összeg. Szó volt arról is, hogy az ingatlanalapok befektetési alapokon belüli részesedése tovább nőhet, a privátbanki piacnak pedig valahogyan be kell tudnia csatornázni az ingatlanbefektetések menedzselését, különben jelentős vagyonok vándorolhatnak ki a szektorból az ingatlanok felé.

Tarlós: teljesült számomra a legfontosabb feltétel

"Mi a teendő? Mit várhatunk a város jövőjétől? A városépítésnek a múlt által megszabott keretében kell kielégíteni a jelenkor igényeit" - mondta Tarlós István Főpolgármester a Budapest 2030 Konferencia nyitóelőadásának elején. A főpolgármester elmondta, hogy eddig forráshiány miatt nem megvalósuló projekteket is a Budapesti Közfejlesztési Tanácsa elé fog vinni, többek között a 3-as metró középső szakaszának építését, valamint a Káposztásmegyerig való meghosszabbítását.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Elszálltak a bérek, elfogyott a munkaerő, egyetlen út előtt áll Magyarország
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.