madár istván

Tőkefinanszírozás, fejlesztési lehetőségek kkv-knak - ezekkel is várja a Kelet-Magyarországi Gazdasági Fórum

Tőkefinanszírozás, fejlesztési lehetőségek kkv-knak - ezekkel is várja a Kelet-Magyarországi Gazdasági Fórum

Rendkívül fontos szerepet töltenek be az ország gazdasági vérkeringésében a nagyvárosok, a vidék gazdasági és az innovációs központjai, ezért a Portfolio gazdasági konferenciasorozatának Tiszaújváros a legújabb állomása. A Kelet-Magyarországi Gazdasági Fórumon előadást tart Madár István, a Portfolio vezető elemzője, aki a háború és az energiaválság tükrében világítja meg a gazdasági kilátásokat. A kis- és közepes vállalkozások fejlesztési lehetőségeiről Dobos Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium beszél majd, a kkv-k tőkefinanszírozását pedig Láving Gusztáv, a Hiventures KKV befektetési igazgatója veszi nagyító alá. A szakmai programot az Intrum is színesíti, Üveges Judit értékesítési igazgató előadásának fókuszában a kintlévőségek állnak. A panelbeszélgetés résztvevői megosztják gondolataikat a térség legnagyobb kihívásairól, fejlesztéseiről és lehetőségeiről, valamint megvitatják a modern vállalkozások legfontosabb irányait.

Nincs mese: a hétköznapokban is megérezzük a mostani forintgyengülést - VIDEÓ

Nincs mese: a hétköznapokban is megérezzük a mostani forintgyengülést - VIDEÓ

Számos bizonytalansági tényező övezi a jelenlegi forintgyengülést, és rövid távon nem is látszik, hogy mitől fordulna meg az árfolyam a magyar fizetőeszköz piacán. A gyengülés az amúgy is inflációs környezetben átmegy majd az árakba is, vagyis tovább gyorsulhat a pénzromlás üteme – mondta el Madár István a Portfolio vezető elemzője.

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Tíz kategóriában vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában közönség nélkül megtartott pénteki gálaesten.

Itt az inflációs rém, a forint pedig történelmi mélypontja közelében - miért?

Itt az inflációs rém, a forint pedig történelmi mélypontja közelében - miért?

A koronavírus-válság magas inflációba torkollott a világban és Magyarországon is. Úgy tűnik, a világ túlreagálta a krízist, és a gazdaságpolitikák túlstimulálták a gazdaságokat. Eközben a kínálati jellegű tényezők további áremeléseket okoznak. Idehaza a jegybank kamatemelésekkel reagált az egyre növekvő inflációs kockázatokra, ám ennek egyelőre nincs érdemi hatása, sőt: a forint történelmi mélypontja közelében tartózkodik. Hogyan értelmezhetjük a gazdasági mozgásokat és a hazai jegybanki politika reakcióit? Erről beszélgettünk Beke Károllyal és Madár Istvánnal, a Portfolio elemzőivel.

Zsiday Viktor: a választások után jöhet a költségvetési feketeleves

Zsiday Viktor: a választások után jöhet a költségvetési feketeleves

Benne van a levegőben, hogy a 2022-es magyar parlamenti választás erősen kockázatos esemény lesz - vélekedett a Válasz Online-nak adott interjújában Zsiday Viktor befektetési szakember. A portfóliómenedzser Madár Istvánnal, a Portfolio vezető elemzőjével közösen beszélt a portálnak a kormány költségvetési politikájáról, eladósodásról, a választási költekezésről és arról is, hogy milyen fiskális politika várhat ránk a következő év második felében.

Kollégánk Prima Díjat nyert

Kollégánk Prima Díjat nyert

A Prima Primissima Alapítvány közzétette idei Primáit, akik közül kikerülnek az idei Prima Primissima díjasok. Külön öröm számunkra, hogy kollégánk, Madár István a magyar sajtó kategóriában a 2021-es év egyik Primája lett Borbás Mária és Rónai Egon mellett.

Kamatemelésre készül az MNB - Mi ez az inflációs para?

Kamatemelésre készül az MNB - Mi ez az inflációs para?

Közel egy évtized után a szigorítás útjára lép a jegybank. Az ok a túlhevüléstől, az elszabaduló inflációtól való félelem. Miért tört fel mindenhol a világban az inflációs para? Hogyan reagálhat erre az MNB és a világ nagy jegybankjai? A Portfolio podcastjában erről beszélget Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője, Beke Károly a Portfolio makrogazdasági szakírója és Madár István vezető elemzőnk.

Szuperliga, Netflix és a növekedési kényszer - merre tart az európai űrfoci?

Szuperliga, Netflix és a növekedési kényszer - merre tart az európai űrfoci?

A nagy fociklubok nincsenek a csőd szélén, de üzleti terveik az elmúlt évtizedek óriási növekedésének folytatódásán alapultak. Eközben a labdarúgás mint szórakoztatóipari termék már a Netflixszel versenyez, viszont a szurkolók tradicionális elvárásainak is meg kell felelnie. A Szuperliga gyorsan kivérző ötlete ezekre a kihívásokra próbált választ adni, pocsék megvalósítással. Teremthet-e új értéket egy Major League típusú európai futballszerveződés? Mit szóltak a tőzsdék a nagy klubok dezertálási kísérletéhez? Van-e még növekedés a Bajnokok Ligája rendszerében? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgetett Beke Károly, Nagy Viktor és Madár István.

Mikor nyitható a magyar gazdaság? – Nem csak a járványtól függ

Mikor nyitható a magyar gazdaság? – Nem csak a járványtól függ

Valóban feloldhatók-e már akár márciustól kezdve a magyarországi járványügyi korlátozások, vagy érdemes óvatosabbnak lenni és várni kell még legalább április elejéig? Miket kell és miket fog mérlegelni a politika a járványügyi szempontok mellett? Miért nem jött újabb gazdasági mentőcsomag a korlátozásoktól leginkább sínylődő ágazatok számára a 10 millió forintos hitellehetőségen túl és mi ennek az üzenete a gazdasági szereplők számára?

Már Európában a koronavírus: mire számíthatunk?

Már Európában a koronavírus: mire számíthatunk?

A koronavírus 2-3%-os halálozási rátája lényegesen magasabb,mint a szezonális influenza 0,1%-os mutatója, ezért drasztikusabb intézkedésekkel lépnek fel ellene az országok. Úgy tűnik, ebben csak részsikereket értek el, hiszen a koronavírus elszabadult, és egyre több országban üti fel a fejét. A korlátozó intézkedések és az emberek magatartásának változása jelentős kínálati és keresleti sokkhatást váltanak ki, ami a világgazdaság lassulását okozza. A fő csatornák a keresleti oldalon a turizmus és vendéglátás, rendezvényszervezés lehetnek, a kínálati oldalon pedig a gyári leállások, illetve a glboális termelési láncok szétszakadása okoz veszteségeket a feldolgozóiparnak és a szállítmányozásnak - mondja vezető elemzőnk, Madár István.

Mit csináljunk a lángoló brazil esőerdőkkel?

Lángoló esőerdők képeivel és a brazil elnök bizarrnak ható nyilatkozataival vannak tele az újságok címlapjai. Zömében értetlenség és felháborodás a reakció a brazilok látszólagos közönye miatt, és a megszólalók nemzetközi beavatkozást sürgetnek. Egy olyan korban, amikor a klímaváltozás egyre fontosabb téma, a brazil fejlemények globális közügynek számítanak. Legalábbis így tekint rá a közvélemény jelentős része. De mit kezdjünk a lángoló Amazóniával? A támogatás megvonásától, a nemzetközi kooperációban végrehajtott gerilla-tűzoltásig sok minden felmerült, egy lehetőségről viszont kevés szó esik: fizessük Brazíliának. Sokat. Nagyon sokat. Provokatív tartalom következik.

Nem mázli és nem csoda: Miért nő 5%-kal a magyar gazdaság?

Magyarország GDP-növekedése hosszabb ideje levált a nyugat-európaitól, a lassulás a várakozások ellenére elmaradt. A lendületet alapvetően a magyar makrogazdasági politika táplálja azzal, hogy tudatosan magas nyomás alatt tartja a gazdaságot. Erre a válság utáni különleges környezet teremti meg a lehetőséget, de kockázatok így is bőven vannak.

Ekkora motorja vagyunk mi az Európai Uniónak

Ekkora motorja vagyunk mi az Európai Uniónak

Bár a politikusok szívesen hirdetik, a régió egyáltalán nem számít az Európai Unió növekedési motorjának. Számításaink szerint a 11 kelet-közép-európai ország - némi javulás ellenére - továbbra is csak néhány tized százalékpontot ad hozzá az EU GDP-növekedéséhez. Magyarország hozzájárulása ezen belül - hasonlóan a legtöbb kis országhoz - szinte kimutathatatlan.

Tényleg mindent megteszek, de az állam csak nem hiszi el, hogy van két gyerekem

Biztos sokan emlékeznek még, hogy nem is olyan régen a kormány célul tűzte ki a bürokráciacsökkentést, amibe aztán szépen bele is tört a bicskája. Hát nekem az utóbbi hónapokban sokszor eszembe jutott, ugyanis tavaly óta egy egészen szürreális helyzetbe ragadtam: az állami hivatalok útvesztőjében egyszerűen képtelenek vagyunk lezárni egy olyan ügyet, ami igazából már 10 éve lezárult. Az alábbi írás hangsúlyozottan nem a magyar panaszkultúra gazdagítása céljából készült, hanem jobbító szándékkal, hátha akad valaki az államigazgatásban, aki felismeri, hogyan lehetne ügyfélbarátabb, gyorsabb szolgáltatást nyújtani.

Tényleg itt az utolsó pillanatos megoldás Brexit-ügyben?

Tényleg itt az utolsó pillanatos megoldás Brexit-ügyben?

Theresa May és Jean-Claude Juncker kisütött valamit, ami akár óriási fordulatot is hozhat a mindeddig reménytelen tragikomédiaként zajló Brexit-folyamatban. De vajon mekkora ez a fordulat? A választ a következő 12 óra jogi és politikai értelmezése adja meg, vagyis nem akármilyen nap előtt állunk.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.