megújuló energiaforrások

Semmit sem tehetünk a klímakatasztrófa ellen? - Így látják a magyarok

Az európaiak nagy többsége egyértelműen úgy gondolja, hogy a klímaváltozás létező jelenség, amelyet legalább részben az emberi tevékenység idéz elő. Szintén jelentős többségük szerint a klímaváltozás hatásai rosszak lesznek, ugyanakkor csak kisebb részük aggódik emiatt igazán - derül ki a European Social Survey új nemzetközi tanulmányából (European Attitudes to Climate Change and Energy). A magyarok számos tekintetben hasonlóan ítélik meg a klímaváltozást, valamint várható következményeit, mint a nyugat-európaiak, azonban a legpesszimistább országok között vagyunk abban a kérdésben, mennyit tudunk tenni egyénileg a klímaváltozás korlátozásáért.

Így szaladtak el az évek Magyarország mellett, amíg a világban forradalom indult

Miközben a világ más országaiban érdemi növekedésnek indult, Magyarországon 2010 és 2016 között csak minimálisan nőtt, 2013 óta pedig évről évre csökkent a megújuló energiaforrásokból előállított energia részaránya a teljes bruttó végső energiafogyasztáshoz mérten - olvasható ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) napokban közzétett beszámolójából.

A sor végén kullog Magyarország a megújuló áramtermelésben

Míg az Európai Unió áramfogyasztásának körülbelül 30 százalékát fedezte megújuló energiaforrásból termelt villamos energiával 2016-ban, addig Magyarországon csak 7 százalék volt ez az arány, ami az unióban a második legalacsonyabb érték.

Nap- és szélenergia helyett inkább a szénben és atomban hisz Kelet-Európa

A tiszta megújuló energiaforrások és az energiahatékonyság növelése helyett inkább a hatalmas hagyományos, szenes és nukleáris energiaprojekteket támogatják a visegrádi országok döntéshozói. Olykor szándékosan blokkolják a megújuló energiaforrások terjedését - írja Ámon Ada, a berlini E3G környezetvédelmi szervezet főmunkatársa.

Teljesen szakít a szénnel a világ egyik legnagyobb szénerőmű-építője

Többé nem épít széntüzelésű erőműveket a japán Marubeni óriásvállalat, 2030-ig pedig minden, szénnel kapcsolatos eszközétől meg kíván szabadulni - számolt be a Nikkei. Ehelyett a szigetország ötödik legnagyobb konglomerátuma a megújuló energiaforrások felé fordul.

Zöld forradalom mentheti meg a világgazdaságot

Zöld forradalom mentheti meg a világgazdaságot

A klímaváltozás elleni intenzív és összehangolt globális intézkedés legkevesebb 26 ezer milliárd dollár többlettel járulhatna hozzá a globális GDP növekedéséhez 2030-ig - állítja a Global Commission on the Economy and Climate nevű, a klímaváltozás elleni fellépés és a gazdasági fejlődés kapcsolatát vizsgáló, hét ország kezdeményezésére alakult nemzetközi bizottság. A testület szerdán bemutatott jelentése ezzel éppen az ellenkezőjét állítja annak a nem ritkán elhangzó véleménynek, miszerint a fosszilis energiahordozókról a megújulókra való átállás egy olyan, költséges folyamat lenne, amely gyengíti a gazdasági növekedést.

A földgázra is szükség van a napenergia végső győzelméig

A megújuló energiaforrások és a földgáz nem egymást kizáró, inkább egymást kiegészítő szerepet tölthetnek be az energiamixben; ezt igazolja az is, hogy a MET Power tevékenységének két meghatározó egysége a 794 MW földgáztüzelésű Dunamenti Erőmű és az épülő, immár befejezéshez közeli 17,6 MW Dunai Solar Park is - mondta Horváth Péter, a társaság üzletfejlesztési igazgatója, aki szerint a gázüzemű erőművek fogják biztosítani az átmenetet a megújulókra való áttérésig.

Az energiatárolás elhozhatja a nap- és szélenergia végső győzelmét

Az energiatárolás elhozhatja a nap- és szélenergia végső győzelmét

A megújuló energiatermelő kapacitásokkal ötvözött energiatároló technológiák jelentős forrásokat "irányítanak át" az új fosszilis beruházások felől a megújuló, tiszta energiaforrások felé. Az energiatároló megoldások térnyerése már Magyarországon is megkezdődött, több társaság is nagyobb projektet folytat a területen. Az energiatároló megoldások hazai hazai helyzetéről és lehetőségeiről első kézből tájékozódhatnak a Portfolio június 7-i konferenciájának résztvevői a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont szakemberétől, Beöthy Ákostól.

Csökkenő áramárakat hozhat a napenergia

Csökkenő áramárakat hozhat a napenergia

Drámaian csökkenhet a villamos energia nagykereskedelmi ára, amennyiben a nap- és szélenergia alapon termelt áram aránya eléri az 50 százalékot a teljes villamos energia termelésen belül egy új tanulmány szerint. A megújuló energiaforrások hazai kilátásairól, a szabályozási, támogatási környezet aktualitásairól a Portfolio június 7-i konferenciájának résztvevői részletesen tájékozódhatnak.

Három év alatt véget vetne a benzin és gázolaj korszakának egy ország

Három év alatt véget vetne a benzin és gázolaj korszakának egy ország

Costa Rica lenne az első ország a Földön, amely teljesen függetleníti szállítási-közlekedési ágazatát a fosszilis üzemanyagoktól. A cél, hogy az állam 2021-ig, a Spanyolországtól való elszakadás 200. évfordulójára teljesen szakítson a benzin és gázolaj használatával.

A nulláról építi fel a jövő városát Kína

A nulláról építi fel a jövő városát Kína

Száz százalékban megújuló energiaforrásokból oldaná meg egy új, Pekinghez közeli gazdasági övezet energiaellátását Kína. A részben Peking tehermentesítésére tervezett új, különleges gazdasági övezet és annak központi városa később mintául szolgálna más városok számára is.

Magyarország felkerült a napenergia világtérképére

Ismét rekord év volt 2017 a megújuló energia alapú termelő kapacitások telepítésére fordított beruházások tekintetében. A világ 2017-ben már többet invesztált a napenerőművek telepítésébe, mint szén- és gáztüzelésű, valamint nukleáris erőművek építésébe összesen - derül ki az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) és a Frankfurt School közös jelentéséből, amely elismerősen szól a magyarországi napenergia beruházások megugrásáról is.

Nevéből is eltünteti az olaj szót a norvég óriás

Megváltoztatja nevét a Statoil norvég olajipari óriás. Amennyiben a közgyűlés elfogadja az igazgatóság előterjesztéség, úgy a társaság nevéből eltűnik az "oil" szó, az új név az Equinor lesz.

Paks 2 nagyságú beruházást tervez megújulókba a globális szélenergia-bajnok

A világ legnagyobb szélenergia-termelője, a spanyol Iberdrola energiavállalat 32 milliárd eurót, zömmel hálózati és megújuló energiás beruházást tervez 2022-ig. A közműcég 11,5 milliárd euró beruházást tervez majd a megújuló energiaforrások területén, míg a hálózati fejlesztésekre 15,5 milliárd eurót szán.

Új kutatóközpontot nyitott Magyarországon a Hyundai

A Hyundai Electric & Energy Systems hétfőn bejelentette, hogy a megújuló energiaforrások kiaknázásához kapcsolódó technológiák fejlesztése céljából erősíti kutató-fejlesztő tevékenységét Magyarországon.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.