mol

Brutális évet zárt a Mol, meglett a rekordprofit

Brutális évet zárt a Mol, meglett a rekordprofit

2022 minden tekintetben az extremitások éve volt, ez hatványozottan igaz az energiaiparra, így a Mol számára is: a második negyedéves bődületes rekordoknál konkrétan újra kellett skáláznunk a grafikonjainkat, hogy ábrázolni tudjuk a az energiaárak egekbe szökése miatt elért elképesztő eredményeket, aztán a harmadik negyedév csak rádobott erre még egy nagy lapáttal. És bár a negyedik negyedév az olajár-esésnek és a szűkülő, de még így is nagyon tág spreadeknek köszönhetően már nem hozott rekordokat a főbb sorokon az olajtársaságnál, a tavalyi évet így is soha nem látott rekord profittal zárta le a Mol. Az eredményhez tehát elsősorban az segítette hozzá a magyar olajcéget, hogy a Mol tavaly végig hozzájutott (és még most is hozzájut) a relatíve olcsó orosz olajhoz; bár a világpiaci árak az év második felében jelentősen mérséklődtek a javuló európai energiabiztonsági kilátások miatt, azonban még mindig jóval magasabban alakultak, mint az orosz termékárak. Annak ellenére ment ilyen jól a Molnak, hogy majdnem az év végéig kitolták az üzemanyagár-stopot és persze az extraprofit adó is negatívan hatott a működésre.

Csúnyán beszakadt Amerika a kereskedés végére

Csúnyán beszakadt Amerika a kereskedés végére

Az elemzői 5,4 százalékos konszenzushoz képest 6 százalékos volt a termelői árak növekedése az Egyesült Államokban az előző év azonos időszakához képest. Ugyan az adatok elmaradnak a várakozásoktól, de ennek ellenére is tovább mérséklődött az inflációs nyomás, hiszen decemberben még 6,5 százalékos volt a termelői árak növekedésének mértéke az előző év azonos időszakához képest. Ezt követően igencsak elromlott a hangulat a nemzetközi piacokon, az amerikai tőzsdék mellett az európai börzék is lefordultak, a dollár erősödése következtében pedig a nemesfémeket is megütötték.

Két új megállapodást is kötött a Mol Bahreinben

Két új megállapodást is kötött a Mol Bahreinben

Két együttműködési megállapodás született Bahreinben a Mol és két bahreini vállalat között, az egyik a szénhidrogén-termelés hatékonyságának növelésére, a másik technológiai megoldásokra vonatkozik - mondta el Steiner Attila energiapolitikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár, a Novák Katalin köztársasági elnökkel Bahreinbe látogató delegáció tagja a helyszínen csütörtökön a közmédiának.

Nagyon erős évet zárt a Mol leányvállalata

Nagyon erős évet zárt a Mol leányvállalata

Az INA horvát olajipari vállalat nettó nyeresége a 2022-es pénzügyi évben elérte az 1,9 milliárd kunát (valamivel több mint 100 milliárd forint), így 2021-hez képest a cég nettó eredménye 615 millió kunával, azaz közel 50 százalékkal nőtt.

Kisebb pluszban a magyar tőzsde

Kisebb pluszban a magyar tőzsde

A kereskedési idő felénél továbbra is mérsékelt elmozdulások mellett telik a kereskedés a hazai piacokon, a blue chipek közül kisebb pluszban van az OTP és a Mol, mérsékelt esésben a Richter és a Magyar Telekom részvényei.

Kiváló kezdés a magyar tőzsdén

Kiváló kezdés a magyar tőzsdén

Emelkedéssel indul a nap a magyar tőzsdén, a nyitást követően emelkednek a blue chipek is, egyedüliként a Magyar Telekom részvényei stagnálnak.

Alulteljesített a magyar tőzsde

Alulteljesített a magyar tőzsde

A hazai blue chipek közül emelkedett a Magyar Telekom és a Richter, mínuszban zárt az OTP és a Mol.

Ismét nagyot mehetett a Mol, még mindig hozzájut az olcsó orosz olajhoz a társaság

Ismét nagyot mehetett a Mol, még mindig hozzájut az olcsó orosz olajhoz a társaság

Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai, az elemzői várakozások alapján újra magas számokat érhetett el a vállalat a legtöbb soron, ami nagyrészt annak tudható be, hogy a termékárak továbbra is magasan állnak, és a Mol még mindig hozzájut a relatíve olcsó orosz olajhoz. Újabb rekordra azonban egyik fontosabb soron sem számítanak az elemzők a negyedévre vonatkozóan: az elmúlt hónapokban begyorsuló olajáresés meglátszódhat az Upsream szegmens teljesítményén, illetve a második és a harmadik negyedévi időszakhoz képest beszűkült Brent-Ural spread miatt a Downstreamben sem várnak új csúcsot a szakértők.

Alulteljesít a magyar tőzsde

Alulteljesít a magyar tőzsde

A kerekeskedési idő felénél egyedüliként az OTP részvényei vannak mínuszban a hazai blue chipek közül.

Minimális elmozdulások a magyar tőzsdén

Minimális elmozdulások a magyar tőzsdén

A nyitást követően minimális elmozdulások tapasztalhatóak a hazai piacokon, a hazai blue chipek többnyire kedvező képet mutatnak, egyedüliként az OTP részvényei vannak kisebb mínuszban.

Megjött a hét legfontosabb adata, nagy volt a csapkodás a tőzsdéken

Megjött a hét legfontosabb adata, nagy volt a csapkodás a tőzsdéken

Ez a hét emelkedéssel indult a tőzsdéken, majd ma reggel az ázsiai piacokon is nagyrészt kitartott a jó hangulat, és Európában is emelkedés látszott a nap legnagyobb részében, viszont az amerikai inflációs adat utáni csapkodást követően elkezdték visszaadni a korábbi emelkedést az európai indexek, az amerikai tőzsdék pedig lefordultak. Nem volt ma hiány makroadatokból, az itthoni GDP-adat mellett megérkezett az Eurostat GDP-statisztikája, ezeken felül pedig az Egyesült Államokban is kijöttek a januári CPI adatok, amelyek a vártnál rosszabbul alakultak.

A végére elfáradt a magyar tőzsde

A végére elfáradt a magyar tőzsde

A nap legnagyobb részében alapvetően pozitív hangulatban telt a kereskedés az európai tőzsdéken, viszont délután megjött az amerikai inflációs adat, ami azért felkavarta az állóvizet, ugyanis maga az adat olyan szempontból vegyesre sikerült, hogy az infláció további csökkenését mutatta, viszont nem akkor mértékben, mint amire a közgazdászok számítottak. Éppen ezért a piaci reakció is eleinte határozatlan volt, de a kezdeti csapkodás után végül lefordultak az amerikai tőzsdék, amivel párhuzamosan az európai indexek is elkezdték visszaadni a korábbi emelkedést - köztük a BUX is.

Óvatos emelkedésben a magyar tőzsde

Óvatos emelkedésben a magyar tőzsde

Mérsékelt emelkedéssel indította a napot a magyar tőzsde azt követően, hogy megjelent a tavalyi negyedik negyedéves GDP adat. Tavaly a 4. negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye 0,4 százalékkal elmaradt az előző negyedévitől. Ezzel két egymást követő időszakban zsugorodott a GDP, vagyis technikai recesszióba került Magyarország.

Erősen indították a hetet az amerikai tőzsdék

Erősen indították a hetet az amerikai tőzsdék

Gazdasági adatok tekintetében holnap érkezik majd  a negyedik negyedéves előzetes GDP-statisztika, erre készülhetnek ma is a befektetők - a hazai szakértők szerint a magyar gazdaság nem kerülte el a technikai recessziót, a negyedik negyedévben újra zsugorodhatott a teljesítmény. Az ázsiai tőzsdéken ma esés látszott, míg sokáig iránykeresést lehetett látni az európai börzéken, a nap végére azonban kifejezetten pozitív lett a kép. Amerikában ezzel párhuzamosan kifejezetten jó volt a hangulat a hét első kereskedési napján.

Felemás elmozdulások az amerikai tőzsdén

Felemás elmozdulások az amerikai tőzsdén

Európában kedvezőtlen hangulatban telt pénteken a kereskedés, a magyar tőzsde azonban kisebb pluszban zárt, annak ellenére, hogy a várt 25 százalékos emelkedéshez képest nagyobb, 25,7 százalékos mértékű volt az infláció januárban Magyarországon. Amerikában mínuszban nyitottak a tőzsdék, de fokozatosan javul a hangulat a piacokon, miután a Michigan Egyetem fogyasztói hangulatindexe a vártnál nagyobb mértékben javult. A napot végül vegyesen zárták az irányadó amerikai indexek.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.