richter

Nem voltak nagy mozgások az amerikai tőzsdéken

Nem voltak nagy mozgások az amerikai tőzsdéken

Mérsékelt optimizmussal indult a hét az európai tőzsdéken, délutánra azonban alábbhagyott a lendület. A magyar tőzsde a hét első kereskedési napján alulteljesített. Amerikában sem igazán találták az irányt a tőzsdék a keddi szünnapot megelőzően.

Kis eséssel zárt a magyar tőzsde

Kis eséssel zárt a magyar tőzsde

Az európai tőzsdéken határozatlan mozgásokat láttunk a hétfői kereskedésben, ebben az összképben a magyar piac az alulteljesítők között volt ma, bár az elmozdulások csak mérsékeltek voltak a hazai tőzsdén.

Továbbra is alulteljesít a magyar tőzsde

Továbbra is alulteljesít a magyar tőzsde

A kereskedési idő felénél továbbra is alulteljesít a BUX a nemzetközi átlaghoz viszonyítva. A hazai blue chipek vegyesen teljesítenek: emelkedik a Mol és a Magyar Telekom, mínuszban van a Richter és az OTP.

Vegyes nyitás a magyar tőzsdén

Vegyes nyitás a magyar tőzsdén

A reggeli nyitást követően a Mol és a Magyar Telekom részvényeinek árfolyama is pluszban van, az OTP stagnál, a Richter pedig kisebb mínuszban van.

Pluszban fejezte be a napot Amerika

Pluszban fejezte be a napot Amerika

Kiváló hangulatban telt a pénteki nap az európai tőzsdéken, pluszban zárt Amerika is, a magyar tőzsde azonban több régiós börzéhez hasonlóan alulteljesítő volt. A befektetők ma főként az inflációs adatokra figyeltek, hiszen a délelőtti európai közlés után a nap második felében Amerikából is érkeztek fontos adatok: a maginflációt kifejező (a gyakran változékony élelmiszer- és energiaáraktól megtisztított) PCE mutató 4,6 százalékra lassult 4,7 százalékról.

Lemaradt ma a magyar tőzsde

Lemaradt ma a magyar tőzsde

Ma gyakorlatilag végig jó volt a hangulat a nemzetközi piacokon, miután egy sor kedvező gazdasági adat érkezett a világ több pontjáról, amire pozitívan reagáltak a befektetők. Ehhez képest azonban a magyar piac (több régiós tőzsdéhez hasonlóan) alulteljesítő volt, részben mert a két legfontosabb blue chipünk, az OTP és a Mol árfolyama is csak mérsékelt elmozdulásokat mutatott ma.

Alulteljesít a magyar tőzsde

Alulteljesít a magyar tőzsde

A kereskedési idő felénél stagnál az OTP, valamint egyaránt kisebb mínuszban vannak a Mol, a Richter, és a Magyar Telekom papírjai is.

Nem találja az irányt a magyar tőzsde

Nem találja az irányt a magyar tőzsde

Miközben az európai piacokon mérsékelt emelkedést lehet látni, a magyar tőzsde minimális elmozdulást mutat a nyitás után.

A végéig kitartott a lendület az amerikai tőzsdéken

A végéig kitartott a lendület az amerikai tőzsdéken

Határozott irány nélkül mozogtak az elmúlt napokban a világ tőzsdéi, és ez a mai nap folyamán is nagyrészt így volt, az európai piacokon csak vegyes mozgásokat láttunk. Ezzel együtt a magyar tőzsde is csak kis pluszban zárt, az elmúlt napok legizgalmasabb hazai részvényét, az Opust pedig megütötték a napok óta tartó rali után. Az USA-ban ehhez képest pozitív hangulat látszott a tőzsdéken, a vezető indexek nagyrészt feljebb kerültek, egyedül a Nasdaq zárt eséssel.

Megbotlott ma a magyar tőzsde sztárja

Megbotlott ma a magyar tőzsde sztárja

Csak mérsékelt elmozdulással zárta a napot a BUX index, a blue chipeknél sem láttunk jelentős mozgásokat. Érdemes volt viszont az Opust figyelni, amely az elmúlt hetek töretlen ralija után ma jelentősebb mínuszban zárt.

Art Basel 2023 – Mutatjuk az idei vásár legnagyobb eladásait

Art Basel 2023 – Mutatjuk az idei vásár legnagyobb eladásait

Június 18-án ért véget 2023-as Art Basel művészeti vásár, amely ez évben 36 ország 284 galériájának adott otthont. Az eseményen mintegy 82 000 látogató vett részt – kb. 10 000 fővel több résztvevőt számláltak a tavalyi évhez mérten –, ezzel megerősödött a vásár pozíciója, amelyet a nemzetközi művészeti világ elsőszámú rendezvényeként tartanak számon. A mostani vásár, bár nehéz gazdasági helyzetben, óvatos műtárgypiaci részvétellel zajlott, hangulatát többnyire pozitívan jellemezték. Sokan megjegyezték, hogy az amerikai jelenlét kisebb volt az elmúlt évekhez képest, mindemellett sok visszatérő ázsiai gyűjtővel és intézménnyel találkozhattak a vendégek és érdeklődők. Cikkünkben bemutatjuk az idei év legjelentősebb eladásait, a vezető galériákat és alkotókat.

Gyengélkednek az amerikai tőzsdék

Gyengélkednek az amerikai tőzsdék

Határozott emelkedés alakult ma ki az európai tőzsdéken, miután tegnap az amerikai piacokon látott rali javította a globális hangulatot. Ehhez képest az USA-ban a mai napon már nem tart ki a lendület, részben azért sem, mert az Nvidiával együtt esik a chipgyártó szektor a WSJ által megszellőztetett, potenciális chipexport-tilalommal kapcsolatos hírre. Emellett Jerome Powell szigorú üzenetei is a negatív irányból befolyásolták a hangulatot. Eközben a magyar tőzsdén Európához hasonlóan jó volt a hangulat, elsősorban a Mol és a Richter húzta a BUX-ot, de az Opus 19,3 százalékos emelkedése volt a nap fénypontja.

Több mint 19 százalékot ralizott ma az Opus

Több mint 19 százalékot ralizott ma az Opus

Végig pozitív volt ma a hangulat az európai piacokon és ebből a magyar tőzsde sem maradt ki, hiszen a BUX 0,9 százalékot emelkedett, elsősorban a Mol és a Richter jó teljesítményének köszönhetően. A nap igazi sztárja viszont az Opus volt, melynek az árfolyama ma 19,3 százalékot emelkedett, így a hónap eleje óta már majdnem 70 százalékos pluszban van a papír.

A Mol és a Richter húzza ma a magyar tőzsdét

A Mol és a Richter húzza ma a magyar tőzsdét

A nemzetközi piacokon egész nap pozitív hangulatban zajlik a kereskedés, amiből a magyar tőzsde is kiveszi a részét. Itthon a blue chipek közül a Mol és a Richter teljesít a legjobban, míg az OTP esik.

Emelkedik a magyar tőzsde a nyitás után

Emelkedik a magyar tőzsde a nyitás után

A tegnapi amerikai felpattanás után az európai piacokon is pozitív felütéssel indult a nap. A jó hangulatból a magyar tőzsde is kiveszi a részét, a BUX mérsékelten emelkedik.

Lendületet vettek az amerikai tőzsdék

Lendületet vettek az amerikai tőzsdék

Gyengén indították tegnap a hetet a tőzsdék, az európai és az amerikai piacok is estek, miután a hétvégi oroszországi eseményekkel kapcsolatos feszültség, valamint a kamatemelési várakozások rányomták a bélyegüket a piaci hangulatra. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat láttunk, bár a hongkongi és a sanghaji tőzsde kifejezetten jól teljesített. Ami az európai tőzsdéket illeti, itt az elmúlt kereskedési napok gyengesége után felpattantak a vezető indexek a nap elején, azonban a nyitástól távolodva elkezdték visszaadni a kezdeti emelkedést. Ezzel szemben az amerikai tőzsdéken mérsékelt, de erősödő optimizmus látszott a keddi kereskedésben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.