A szankciós háború ellenére nagyon szépek az orosz gazdaság számai - A színfalak mögött azonban igencsak drámai jövő képe rajzolódik ki

A szankciós háború ellenére nagyon szépek az orosz gazdaság számai - A színfalak mögött azonban igencsak drámai jövő képe rajzolódik ki

Bár az Oroszország által közölt hivatalos adatok azt a képet festik, hogy eddig minimális hatása van az ország gazdaságára a nyugati szankcióknak, a valóságban nagyon úgy tűnik, hogy az eredetileg ideiglenesnek szánt szükségmegoldások után rendszerszintű változásokra lesz szükség, hogy működőképes maradjon az orosz gazdaság. Az új helyzethez való hosszú távú alkalmazkodás sok munkavállaló számára pedig jóval kellemetlenebb következményekkel járhat, mint amit eddig rövidtávon tapasztalhattak A Reuters az udmurtföldi Izsevszk ipari városában készített erről beszámolót, ahol már most jól látszik a szankciók hatása, esetlegesen előre vetítve azt is, hogy kényszerül majd az orosz gazdasági adaptálódni az új normalitáshoz.

Tombol Amerikában a Jó Élet: száguldanak a ciklikus fogyasztói szektor részvényei

Tombol Amerikában a Jó Élet: száguldanak a ciklikus fogyasztói szektor részvényei

Az ősszel elkezdődött hosszú távú trend korrekcióját jelentő piaci árfolyamcsökkenés során voltak erősebb és gyengébb szektorok is. Az előbbiek közé tartoztak például az energiaválság nyerteseinek számító energiarészvények, vagy a magas tőzsdei forgalomból és visszaállt gazdaságból profitáló pénzügyi szolgáltatást nyújtó vállalatok is. Az utóbbiak közé pedig alapanyag kitermelők, vagy ipari cégek kerültek, amelyek sem növekedést, sem érdemi növekedést nem tudtak felmutatni az erős reálgazdaság ellenére. Van azonban egy olyan szektor ahol volt egy kis korrekció és komoly eladások, az utóbbi napokban azonban mégis szárnyalni kezdtek az ide tartozó részvények. Ezek a ciklikus fogyasztói termékeket gyártó vállalatok papírjai, amelyek a konjunktúra idején szoktak igazán jól teljesíteni. Mi áll a piaci mozgás mögött, és mit várhatunk ezektől a részvényektől a következő hónapokban? A kérdésre a technikai elemzés által keressük a választ.

Leállt a Facebook, elszabadult a buli a Twitteren

Leállt a Facebook, elszabadult a buli a Twitteren

Mint ahogy azt vélhetően mindenki tapasztalta, tegnap késő délutántól világszintű szolgáltatáskiesés következett be a Facebook és az Instagram oldalán, a leállás a Messenger és a WhatsApp oldalait is érintette. Az internet népe a hirtelen megzavarodás után a Twitter "ellepésével" reagált a krízishelyzetre, a hirtelen megugró reflektorfényt persze a tech-óriás is igyekezett kihasználni - a Twitter hivatalos accountján egészen szürreális thread alakult ki.

Kitalálod, percenként hány csésze kávét iszunk a világon?

Kitalálod, percenként hány csésze kávét iszunk a világon?

A Nemzetközi Kávészövetség előrejelzése szerint a 2020/21-es (kávé)évben a teljes kávétermelés várhatóan 1,9 százalékkal fog nőni és eléri a 171,9 millió zsákot. Ebből az Arabica mennyisége 5,2 százalékkal 101,88 millió zsákra emelkedik a várakozások szerint. 2019-ben a világon gyártott kávé becsült mennyisége megközelítőleg 170 millió zsák volt, amely körülbelül 10 millió tonna zöld kávét jelentett. A kávé iránti globális kereslet növekedése 2050-re becslések szerint háromszorosára húzza a termelést - ismertette a Portfolio megkeresésére Vajda Márton, a Coca-Cola HBC Magyarország prémium alkohol és kávé portfólió vezetője, aki érdekességként azt is megosztotta, hogy évente 500 milliárd csésze kávét fogyaszt a világ, ez naponta 1,37 milliárd csésze, amely 57 millió csésze óránként, 956 ezer percenként és 16 ezer másodpercenként.

A Starbucks és a Pepsi is csatlakozott a Facebook elleni bojkotthoz

Sorra függesztik fel hirdetéseiket az online közösségi oldalakon olyan globális nagyvállalatok, mint a Unilever, a Coca-Cola vagy a Honda, hogy arra ösztönözzék őket, hogy lépjenek fel agresszívabban a gyűlöletbeszéd és a hamis információk terjedése ellen. A Facebook bevételeinek zöme a hiredtésekből származik, de a cég egyelőre nem hátrál. 

Pusztít a koronavírus, több mint 2 millió étterem tűnhet el világszerte

Pusztít a koronavírus, több mint 2 millió étterem tűnhet el világszerte

Világszerte az éttermek tizede, akár több mint 2 millió étterem tűnhet el a koronavírus miatt egy előrejelzés szerint. Bár a gazdaság újranyitásával élénkül a vendéglátás, több országban nem látszik V-alakú felpattanás az éttermi forgalomban, a kezdeti biztató jelek után az elmúlt napokban újra csökkent a forgalom.

Kínai techcégekbe fektetne a Starbucks

Partnerségre lépett a Starbucks a Sequoia Capital kockázati tőkealappal, a két cég közösen kínai techcégekbe fog befektetni –írja a CNBC.

Tömegével zárják be a Starbucks kávézóit

Nagy-Britannia után az USA-ban és Kanadában is bezárja kávézói döntő többségét a Starbucks, megígérve, hogy a következő 30 napra kifizeti dolgozóit.

Apple: a 13 milliárd eurós befizetés szembe megy a valósággal és a józan ésszel

Apple: a 13 milliárd eurós befizetés szembe megy a valósággal és a józan ésszel

2016-ban az Európai Bizottság 13 milliárd dollárnyi adó befizetésére kötelezte az Apple-t, amely megtámadta az ítéletet, most az Európai Unió Törvényszéke előtt ismerteti álláspontját az amerikai vállalat. Az ügy több más nagyvállalattal szembeni eljáráshoz szolgálhat precedensként.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.