tőkekivonás

Pánikol a világ, elindult a tőke a feltörekvő piacokról

Pánikol a világ, elindult a tőke a feltörekvő piacokról

2016 novembere, vagyis az amerikai elnökválasztás óta nem látott tőkekivonás zajlott le a feltörekvő piaci eszközökbe fektető alapokból - derült ki az Institute of International Finance legfrissebb adataiból. A nagy vesztesek a részvénypiacok voltak, míg a kötvénypiacok esetében mérsékelt kivonást hozott február első hete.

Csak átmeneti a McDonald's hatalmas hazai tőkekivonása

Ötmilliárd forintos tőkekivonásról döntött a McDonald's magyarországi leányvállalatánál - derült ki a napokban. A cég közölte a hír kapcsán, hogy ez csak átmeneti és heteken belül visszaemeli az eredeti mértékére a jegyzett tőkét.

Hiába csökkennek a költségek, milliárdokat vonnak ki a befektetők

Az aktívan kezelt részvényalapok átlagos vagyonarányos költségszintje 4,8%-kal csökkent 2016-ban, ami a legnagyobb mértékű csökkenés az 1990-es évek óta. Ennek ellenére azokból az alapokból, amelyek a legagresszívabb költségcsökkentéseket hajtották végre tavaly, továbbra is töretlenül vonják ki a pénzüket a befektetők - írja a Wall Street Journal.

Masszív tőkekivonás zajlik a térségünkből is Trump győzelme óta

Miközben a feltörekvő kötvénypiacokon a héten úgy tűnt, hogy javult a hangulat, aközben a külföldi befektetők tőkekivonása újra felerősödött és az elmúlt egy hónap már egy 3 évvel ezelőtti miniválságra hasonlít. Az UniCredit Research adatai szerint ugyanis Donald Trump elnökké választása óta már 12,1 milliárd dollárnyi tőkét rántottak ki a feltörekvő kötvénypiacokról, ami vetekedik a 2013 tavaszi hirtelen amerikai hozamemelkedés során kialakult feltörekvő piaci tőkekivonással. Mindez egyelőre nem túl sok jót vetít előre ennek a térségnek sem a bank kommentárja szerint és egyébként a magyar kötvénypiacról is bő 80 milliárd forintnyi külföldi tőke távozott a Trump-győzelem óta.

Négyhavi tündöklésnek vetett véget Trump - Magyarország is megérzi

Sorozatban 18 egymást követő héten ömlött be a tőke a külföldiek felől a feltörekvő kötvénypiacokra, de Donald Trump keddi győzelmével ez hirtelen megfordult és a következő hetekben további tőkekivonás valószínű - mutat rá péntek este kiadott elemzésében az UniCredit Research. A széljárás megfordulása szerdától már a magyar kötvénypiacon is érződött, de a bank londoni elemzői szerint a mi térségünk viszonylag jól átvészelheti az esetleges vihart, mert nem olyan szorosak az amerikai külkereskedelmi kapcsolataink és az Európai Központi Bank továbbra is rendkívül laza monetáris politikája is felfoghatja a hullámokat.

A pénzügyi válság óta nem vesztettek el ennyi pénzt a hedge fundok

A harmadik negyedévben összesen 28,2 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki a befektetők a hedge fundokból, ez a legnagyobb összegű tőkekivonás 2009 második negyedéve óta. Ettől függetlenül az általuk kezelt vagyon rekord szintre, 2,97 ezer milliárd dollárra duzzadt - írja a Hedge Fund Research adataira hivatkozva a Bloomberg.

Nyugtat a Deutsche Bank: nincs itt semmilyen komoly pénzmozgás

A Reutersnek nyilatkozó banki vezetők szerint, bár volt valamekkora tőkevesztés a Deutsche Bank alapkezelői üzletágában, ez a vagyonkiáramlás nem jelentős - írja a hírügynökség. A héten napvilágot látott hírek szerint a bank tőzsdén kereskedett alapjaiból 6,7 milliárd dollár áramlott ki.

Szigorú szabályok jönnek az amerikai befektetéseknél

Elfogadta az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) azokat az új szabályokat, amelyeknek értelmében a befektetési alapoknak és tőzsdén kereskedett alapoknak (ETF) elegendő likviditással kell rendelkezniük nagyobb tőkekivonási hullámok esetén is - írja a Financial Times.

Ez már nagyon úgy néz ki, mint a 2008-as válság idején

Az eddigi három ingatlanalap mellett további három döntött úgy, hogy ideiglenesen felfüggeszti az alapjaiban való kereskedést az ügyfelek megnövekvő tőkeigénye miatt. Ha ez mind nem lenne elég, az Aberdeen is bejelentette, hogy ma délig befagyasztja ingatlanalapjait, amelyekben egy átmeneti, 17%-os áreltérítést is alkalmaznak a meglévő befektetők védelmében. Egyre vészjóslóbb, ami a brit ingatlanpiacon történik, az ingatlanalapok folyamatos befagyasztása nagyon hasonlít a 2008-as válság idején megfigyelhető tendenciákra.

Ezt is megértük: 100 milliárd hagyta ott a részvényeket

A viszonylag pozitív amerikai gazdasági adatok és az emelkedő részvényárak ellenére sem tudtak magukhoz térni a részvényalapok: május 25-ig idén már a 100 milliárd dollárt is meghaladta a tőkekivonások mértéke - írja a Financial Times.

Egy rakás pénzt halmoznak fel az ingatlanosok a Brexit miatt

Rakásnyi pénzt kezdtek el felhalmozni az ingatlanalaposok, hogy felkészüljenek az ügyfelek rohamára, ha bekövetkezne a Brexit, emellett a turbulens piaci időszak sem tesz jót ennek az eszközosztálynak. Az alapkezelők és számos más cég is több likvid pénzt tartanak a szokásosnál, hogy ezzel is felkészüljenek az esetleges tőkekivonásokra - írja a Financial Times.

A válság óta nem látott a piac ekkora pénzkiáramlást

Több mint 60 milliárd dollárt vettek ki a befektetők a globális befektetési alapok piacából, amely a legrosszabb havi adat a válság csúcspontja óta - írja a Financial Times. A Thompson Reuters Lipper adatai szerint a legtöbb pénz az európai alapokból távozott, összesen 47 milliárd dollár.

Brutális tőkekivonás Kínából, beszakadt a devizatartalék

Minden eddig közzétettnél nagyobb mértékben, 107,9 milliárd dollárral csökkent decemberben a kínai jegybank devizatartaléka és így az egész 2015-ös évben összesen 512,7 milliárdos volt a zuhanás mértéke - közölte csütörtökön a kínai jegybank. Mindez nagyobb tartalék-esést jelent a vártnál és egyúttal rámutat arra, hogy a masszív kínai tőkekivonást igen erőteljes intervenciókkal igyekszik fékezni a jegybank, amely meg is látszik a tartaléka apadásán.

Mentik a bőrüket az olajban gazdag országok

Az olajáresés miatt meggyengülő gazdaságok kormányai 19 milliárd dollárnyi befektetett tőkét vontak ki az alapkezelőktől a harmadik negyedévben, ami az eddig mért leggyorsabb ütemű tőkekivonás. Elemzők szerint az összeg sokkal magasabbra is rúghat, csak a BlackRock egyedül 31 milliárd dolláros befektetéstől eshetett el - írja a Financial Times.

Több ezer milliárd forintnyi pénzt menekítettek ki a befektetők

Az Aberdeen Alapkezelő kezelt vagyona több mint 40 milliárd fonttal (mintegy 17,6 ezer milliárd forinttal) csökkent tavaly, miután a befektetők egy része a Kínával és feltörekvő piacokkal kapcsolatos félelme miatt inkább a befektetésének kivonása mellett döntött - számol be a The Guardian.

Észvesztve menekül a pénz Görögországból

Folyamatosan áramlik ki a pénz a görög bankokból: csak múlt pénteken például félmilliárd euró, mert azonnali csődveszélyt éreztek az emberek. A görög bankok csak az Európai Központi Bank által nyújtott sürgősségi likviditás miatt nem omlottak még össze, de a helyzet egyre fenntarthatatlanabbnak tűnik. Nem kizárt, hogy hamarosan tőkekorlátozásokat kell majd bevezetniük.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.