tőzsde

Saját részvényeket vett a Duna House

2019. január 14-én 1500 darab saját részvényt vásárolt meg a Duna House tőzsdei
forgalomban a társaság közgyűlésének 2018. december 18-i jóváhagyása alapján
munkavállalói résztulajdonosi program céljából.

Eséssel zárt Amerika a kínai aggodalmak mellett

A váratlanul gyenge kínai külkereskedelmi adatok általános hangulatrontó hatása az amerikai részvénypiaci kereskedés során is végig érezhető volt, így zárásra is mérsékelt, 0,5% körüli esést mutattak a főbb indexek.

Felerősödtek a félelmek - Adták a magyar nagypapírokat

Ázsiában elromlott a hangulat hétfőn, miután a decemberi, kínai külkereskedelmi adatsor jelentősen alulmúlta az előzetes várakozásokat. A kínai gazdaság lassulásával kapcsolatos aggodalmak negatív hatással voltak a vezető nyugat-európai tőzsdék teljesítményére is. Közben megkezdődött Amerikában a negyedéves jelentési szezon a Citigroup gyorsjelentésével, ami felemásra sikerült. Mindezek együttes hatására a magyar részvénypiacon is az eladók diktáltak hétfőn, a hazai blue chipek kivétel nélkül estek.

Retteghetnek a befektetők? Most kiderül, hogy megfeküdt-e a világ

Retteghetnek a befektetők? Most kiderül, hogy megfeküdt-e a világ

Megkezdődött a negyedik negyedéves vállalati jelentési szezon, ami annak fényében különösen izgalmasnak ígérkezik, hogy egy olyan stabil cég is, mint az Apple, profit warningra kényszerült nemrég. A globális gazdasági növekedéssel és a Kínával kapcsolatos aggodalmak határozhatják meg a hangulatot, a héten elsőként főként az amerikai bankok gyorsjelentései érkeznek.

Itt az első banki gyorsjelentés - Esik a Citigroup

A Citigroup a tavalyi utolsó negyedévben a vártnál kisebb, 17,12 milliárd dolláros bevételt ért el, ugyanakkor a bank egy részvényre jutó eredménye jobban sikerült az elemzői konszenzusban szereplőnél. A bank részvényeinek árfolyama 1,5 százalékot esett a tőzsdenyitás előtti kereskedésben.

Létrejön a világ legnagyobb aranybányacége

Létrejön a világ legnagyobb aranybánya cége. A Newmont Mining bejelentette, hogy megveszi versenytársát, a Goldcorpot 10 milliárd dollárért, ketten együtt pedig világelsők lesznek a kitermelt aranymennyiség alapján.

Itt a lista - Ők azok, akik fegyverekkel látják el a világot

Amerikai cégek a világ legnagyobb szerződéses fegyvergyártói - derül ki a Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) legfrissebb felméréséből, ami a hadiipari bevételek alapján rangsorolja a cégeket. Egy közel 400 milliárd dolláros iparágról van szó a 100 legnagyobb szereplő bevételei alapján, ahol három éve folyamatosan tart a növekedés, főként az Egyesült Államoknak és Oroszországnak köszönhetően.

Zsiday: Világforradalom készül

Eddig a világ csak a jobboldali populisták térnyerését látta, és sokan borzadtak el ettől, de szerintem még hátravan a baloldali populista-szocialista erők térnyerése - írta blogján Zsiday Viktor.

Coca Cola vs Pepsi - Melyik lesz a nyerő? Videó

Mind a Coca Cola és a Pepsi klasszikus osztalék részvények. A Coca 56 éve, míg a Pepsi 46 éve fizet és emeli is a kifizetett osztalék mértékét. Mindkét rézvény ellenáll a recessziónak, 2009-ben példádul a Coca Cola árbevétele csak 3%-al esett vissza. A Coca Cola ezen túlmenően a hosszú távú befektetés iskolapéldája is, Warren Buffett befektetési guru 1988-óta tartja pénze egy részét a részvényekben. A nagy kérdés, hogy 2019-ben jó biznisz-e a szénsavas üdítő, illetve melyik a jobb a két cég közül? A videóból megtudod a részleteket.

Soha nem adtak még el annyi Volkswagent, Skodát, Seatot, Porschét és Lamborghinit, mint tavaly

Jól sikerült 2018 a Volkswagen csoportnak, pedig kihívás volt bőven: dízelbotrány, perek, WLTP-átállás, kereskedelmi háború, hogy csak néhányat említsünk. Az eladások új csúcsra mentek, rekordot ért el a Volkswagen, a Seat, a Skoda, a Porsche és a Lamborghini is. Nagyot mentek a városi terepjárók is, tavaly a konszern minden negyedik eladott autója egy SUV volt.

Ez lehet a következő nagy dobás a hazai tőzsdén

Igazán aktív évet tudhat maga mögött a BIF, az első féléves jelentés alapján 55 százalékos volt a bevételnövekedésük, ősszel a részvényei bekerültek a prémiumkategóriába, 20 milliárdos hitelkeretről írtak alá szerződést az MFB-vel, illetve december 31-től váltottak SZIT vállalkozási formára. Az események a vállalat részvényeinek is nagy lökést adtak, január elején, két nap alatt több mint 10 százalékos növekedést mutatott az árfolyam. Arról, hogy milyen további terveik vannak, hogyan szeretnék az intézményi és a kisbefektetőket is elérni, milyen ingatlanpiaci lépésekre készülnek, illetve hogyan látják a piacot a jövőben, a cég gazdasági vezérigazgató-helyettesét, Hrabovszki Róbertet kérdeztük.

Öt napnyi emelkedés után újra estek az amerikai indexek

Csütörtökön az ötödik napja emelkedtek tegnap sorozatban az amerikai indexek, pedig több profit warning is érkezett. Pénteken azonban megtört a lendület, eséssel nyitottak az amerikai tőzsdék és az európai részvénypiacokon is jellemzően mínuszokat látni a magyar tőzsde zárásakor. A kereskedelmi háború és a Brexit mellett a közelgő negyedéves jelentési szezon tartja már izgalomban a befektetőket.

Mi lesz az Amazonnal a világ legdrágább válása után?

A héten bejelentette a világ leggazdagabb embere, Jeff Bezos, hogy 25 évnyi házasság után elválik feleségétől, MacKenzie-től. Nagy kérdés, hogy mi lesz a 136 milliárd dolláros vagyonnal, aminek nagy része Amazon-részvényekben van. A Wall Street már el is kezdett aggódni amiatt, hogy okoz-e ez valami változást a cég irányításában és ezzel összefüggésben a vállalat ambiciózus növekedési terveiben.

Túl drágán adja az Apple a telefonokat, az a baja

Túl drágán adja az Apple a telefonokat, az a baja

Hatalmas akciókkal próbálnak szabadulni a kínai kiskereskedők az iPhone-októl, a világ legnagyobb okostelefon-piacának vásárlói túl drágának tartják a készüléket főleg annak fényében, hogy mennyi innovatív újítás van (nincs) benne a korábbi modellekhez képest. Ez egybevág azzal, hogy az Apple múlt héten profit warningot tett közzé, amit a kínai piac értékesítések gyengélkedésével indokolt.

Soha nem adtak még el annyi BMW-t, mint tavaly

Több rekordot is elért tavaly a BMW: korábban soha nem adtak el annyi BMW-t, Rolls-Royce-t és BMW-motort, mint tavaly. Csoportszinten a BMW a legnagyobb prémiumautó-gyártó, márkaszinten viszont a Mercedesé lett az első hely.

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.