top

"Zöld" közlekedést fejleszthetnek a magyar városok uniós milliárdokból

A héten megjelent öt településfejlesztési pályázat után újabb két, a helyi gazdaságfejlesztést és a fenntartható városi környezet fejlesztését támogató pályázati felhívás jelent meg összesen 18 milliárdos keretösszeggel - jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár. Ezzel párhuzamosan a fenntartható közlekedésfejlesztést célzó, nyitott felhívás keretösszege emelkedett 3,9 milliárd forinttal.

A pénzeső folytatódik: újabb tízmilliárdokat kaphatnak a városok

A nagy pályázati meghirdetési dömping jeleként újabb öt, a helyi gazdaság- és turizmusfejlesztést, energetikai korszerűsítést és fenntartható városi környezet fejlesztését támogató pályázati felhívás jelent meg ma - hívta fel a figyelmet Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára. Emellett kissé megemelkedett két nyitott területfejlesztési pályázat keretösszege is, így az összesen hét felhívás keretösszege 92,9 milliárd forintot tesz ki.

A pénzeső folytatódik: óvodás gyerekekre ad a kormány EU-pénzt

A pénzeső folytatódik: óvodás gyerekekre ad a kormány EU-pénzt

A nagy pályázati dömpingben még egy újabb településfejlesztési pályázat jelent meg, mely a bölcsődei és az óvodai ellátáshoz való hozzáférés javítását és a szolgáltatások minőségének fejlesztését támogatja 15 milliárdos összeggel. A pályázatra önkormányzatok, költségvetési szervek, közalapítványok és az önkormányzat tulajdonában lévő vállalkozások nyújthatnak be kérelmeket a kevésbé fejlett régiók megyéjének településein.

Rástartolhatnak az önkormányzatok a friss EU-pénzekre

A pályázati dömping elérte a településfejlesztési programot is, hiszen most újabb három, a helyi gazdaságfejlesztést, közlekedési és környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztést támogató pályázati felhívás jelent meg, összesen 38,85 milliárd forint értékben - jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.

Uniós pénzeső hullik hamarosan az önkormányzatokra

Összesen 547 milliárd forint értékű fejlesztési forrás érkezik meg hamarosan a megyékhez a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében - jelentette be Rákossy Balázs. A Döntés-Előkészítő Bizottságok pénteken kezdik meg a bírálati munkát és több mint 4590 darab pályázatról hoznak döntést. Már márciusban sor kerül a támogatói döntések kihirdetésére és áprilisban pedig a szerződéseket kötik meg a nyertesekkel.

Egyszerre 5 gazdaságfejlesztési pályázatot jelentetett meg a kormány

A nagy pályázati meghirdetési dömping jeleként újabb öt, a helyi gazdaságfejlesztést és a foglalkoztatás növelését, valamint egészségügyi fejlesztéseket támogató pályázati felhívás jelent meg a Terület- és településfejlesztési operatív programban (TOP) közel 55 milliárd forint értékben - jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.

Napelem, szigetelés, ablakcsere - így kaphatsz ezekre pénzt

Jelenleg 286 milliárd forintot tesz ki az energetikai korszerűsítést támogató uniós pályázatok keretösszege - derül ki az összesítésünkből. Ez úgy jött ki, hogy a közép-magyarországi régióban 10 milliárd forintos, azon kívül pedig további 105 milliárdos keretösszegű lesz a lakóépületek korszerűsítésére szolgáló pályázat keretösszege. Ezen felül a vállalatok közel 150 milliárdos, míg az önkormányzatok 25 milliárdos keretösszeggel számolhatnak. A pénz vissza nem térítendő forrás, kombinált hitel vagy kölcsön formájában is jöhet, sőt egy friss jelzés szerint további több tízmilliárd forintos pályázati keretek is várhatók. A pontos részleteket alábbi cikkünkben foglaljuk össze.

Hamarosan elérhető a 20 milliárdos energiahatékonysági pályázat

Megkezdődött a közel 20 milliárdos keretösszegű, önkormányzati épületek energetikai korszerűsítését célzó pályázati felhívás társadalmi egyeztetése. Támogatási kérelmeket helyi önkormányzatok, társulásai, illetve többségi önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok nyújthatnak be. A pályázat keretében napkollektorok telepítése, hőszivattyú rendszerek telepítése és önkormányzati tulajdonú épületek energiahatékonyság-központú fejlesztése támogatható.

Tízmilliárdos EU-pénzt kapnak az ipari parkok és az inkubátorházak

Két településfejlesztési pályázat jelent meg közel 17 milliárd forintos keretösszeggel. A felhívásokra megyei jogú városok önkormányzatai, helyi önkormányzatok, önkormányzatok tulajdonában lévő gazdasági társaságok önállóan, illetve konzorciumi formában is benyújthatják a kérelmeiket. A felhívások célja, hogy a vidéki régióban hozzájáruljon a piacképes vállalkozások számának bővüléséhez, illetve az önkormányzati tulajdonú ipari parkok fejlesztését támogatja. A projektek megvalósítás helyszíne a kevésbé fejlett régiók közigazgatási területei.

Közel 60 milliárdos uniós karácsonyi ajándékot kapnak a vidékiek

A napokban hét, új a helyi gazdaságfejlesztést és a foglalkoztatás bővítését támogató uniós pályázati felhívás jelent meg összesen közel 60 milliárd forint értékben a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében.

Még 177 milliárd forintot szór ki a kormány

A kormány megemelte a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) éves fejlesztési keretét, mely alapján még az idén meghirdethető keretösszeg 177 milliárd forinttal nőtt, így már közel 1220 milliárd forint uniós fejlesztési forrás lesz elérhető a megyék és megyei jogú városok számára uniós pályázatokon keresztül - jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára. A megyei konstrukciók kerete 684 milliárdról 776 milliárd forintra, míg a megyei jogú városi konstrukcióké 303 milliárdról 398 milliárd forintra emelkedett.

55 milliárdot osztanak szét, te is beleszólhatsz

A napokban indult el négy településfejlesztési pályázat társadalmi egyeztetése, melyek együttes keretösszege 54,06 milliárd forint. A véleményeket és a javaslatokat két pályázat esetében október 20-ig, a másik két pályázatnál pedig október 24-ig várja a Hatóság a kialakított partnerségi fórumban. A támogatási kérelmeket helyi önkormányzatok, önkormányzati tulajdonú jogi személyiségű vállalkozások és önkormányzati tulajdonú nonprofit gazdasági társaságok nyújthatják be. Konzorciumi formában is van lehetőség pályázni.

Hirtelen elkezdte kiszórni az EU-pénzeket a kormány

E hét kedden még csak 530 milliárd forint körül járt az új EU-támogatások itthoni kifizetési számlálója, ma reggelre viszont 650 milliárd forintra ugrott - figyelt fel a Portfolio a hirtelen és nagy mértékű változásra. Részletes vizsgálatunk szerint a 120 milliárdos kiutalás döntő része a gazdaságfejlesztési és a területfejlesztési pályázatokhoz kapcsolódik, amelyeknél 75%-os, illetve 100%-os támogatói előleget is kifizethet a döntéshozó. Ez így jócskán pörgetni tudja a kifizetési számlálót. Elképzelhető, hogy mindez azzal függ leginkább össze, hogy a harmadik negyedévre előírt kifizetési számokat az utolsó pillanatban még teljesíteni (közelíteni) akarják az illetékesek, hiszen ettől függ, hogy 1-3 havi célprémiumot kapnak, vagy egy fillért sem. Néhány területen még nagyon rezeg a léc, hogy összejönnek-e holnap estig az előírt számok.

Értett az NGM-utasításból Szekszárd

Módosította szerdai ülésén Szekszárd közgyűlése a város Integrált Területi Programját (ITP), és a módosítás értelmében az európai uniós források területi felhasználását megalapozó dokumentumba a Modern városok program több fejlesztése is bekerült.

Uniós forrásokat csoportosítanak át Tolna megyén belül

Várhatóan ősszel átcsoportosítják a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Tolna megyei, 27,5 milliárd forintos keretén belüli forrásokat a gazdaságfejlesztési projektek javára - mondta a Tolna megyei közgyűlés elnöke hétfőn Tamásiban.

1700 milliárdot is leköthet Orbán vidékjáró körútja

Akár az 1700 milliárd forintot is elérheti a Modern Városok Program 23 állomásának teljes fejlesztési keretösszege, amelynek minél nagyobb részét EU-pénzekből tervezi finanszírozni a kormány erős költségkontroll mellett - mondta el a Portfolionak adott interjúban Csepreghy Nándor. A Miniszterelnökség miniszter-helyettese azt vázolta, hogy a program az idei és jövő évi előkészítés után igazán csak 2018-ban pörög fel, ami meg is látszik majd az állami költségvetés megfelelő soraiban. Még ezt megelőzően akár több százmilliárdos többlet deficitet okozhat azonban az, hogy Brüsszel nem fizeti ki az idehaza megemelt előleg számlák teljes egészét. Ezt a terhet bevállalja a kormány, hogy tudatosan versenyelőnyt adjon a nyerteseknek és így könnyebben, gyorsabban meg tudják valósítani a projektjeiket.

Elképesztő lazítás: még számla sem kell a 60 milliárdnyi EU-pályázathoz

A napokban módosították a két, "Ipari parkok, iparterületek fejlesztése" című felhívást, amelyek keretösszege összesen 60 milliárd forint. A legszembetűnőbb lazítás az elszámolható költségek körét érinti, mely szerint a költségek felmerülését nem kell alátámasztani háttérdokumentumokkal, és a piaci áraknak való megfelelést sem kell vizsgálni. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a kifizetési kérelem mellékleteként nem kell az igazoló dokumentumokat benyújtani, illetve a helyszíni ellenőrzés során sem vizsgálhatják ezeket.

Hatalmas EU-pénzből indul a magyar közösségek fejlesztése

Megjelent egy óriási összegű uniós pályázat, mely a Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégiák elkészítését támogatja. A felhívás keretösszege közel 46 milliárd forint, mely a Terület és Településfejlesztési Operatív Program teljes hétéves keretének 4%-át fedi le. A felhívás során támogatják a városok kulturális és közösségi életének megújítását. Támogatási kérelmek benyújtására kizárólag a kevésbé fejlett régiók területén elhelyezkedő, 10 000 főnél népesebb városi jogállású települések jogosultak. A hatóságnál regisztrált helyi akciócsoportok (HACS) pályázhatnak, az első szakaszban 2016. június végéig. Konzorciumi formában is van lehetőség kérelmet benyújtani, de a vezető kizárólag az adott településen székhellyel rendelkező, vállalkozásnak nem minősülő szervezet lehet.

Elképesztő támogatást kértek a vállalkozók az EU-pályázatokon

Új adattáblát vettünk észre a hivatalos pályázati portálon, amely már a 2014-2020-as uniós ciklus aktuális kifizetési adatait mutatja, így tehát az április eleji 23 milliárdról közel 35 milliárd forintra emelkedett az összes kifizetett támogatás volumene. Ebből 27 milliárdot a GINOP keretében 612 vállalkozó kapott meg.

Újra benyújtható a három uniós pályázat

A most megjelent hivatalos pályázati közlemény szerint a támogatási kérelmek benyújtása ismét lehetséges. Megoldódtak a tegnapi technikai hibák. A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása című felhívással kapcsolatban megjelent közlemény szerint a támogatási kérelem benyújtásának határideje 2016. április 28-ra módosult.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.