Új őrület tombol a kínai bankok körében

Elképesztő ütemben elkezdték szórni a strukturált betéteket a kínai bankok, mivel a szabályozói terhekkel, a fintechszektorral és az alacsony kamatmarzsokkal küszködve már elég nehézkesen tudnak bevételhez jutni - írja a Wall Street Journal.

Rendszerszintű problémát okozhat a kínai hatóságok újabb fellépése

Idén eddig öt kisebb méretű kínai bankot minősítettek le a tanácsadócégek, ebben a szektorban ilyen még sosem fordult elő korábban. Elsősorban a nem teljesítő hitelek rohamos növekedése és a kínai hatóságok túlhitelezés ellen indított hadjárata miatt aggódnak az elemzők - számol be a Bloomberg.

Beleáll a kínai felügyelet az árnyékvilágba, lázadnak a bankok

A kínai jegybank (PBOC) szigorítani akarja a vagyonkezelői szektorra vonatkozó szabályokat, a bankok viszont nem örülnek a lépésnek. Tíz bank is aggályát fejezte ki a felügyeleti lépéssel kapcsolatosan, amely szerintük pénzkivételi rohamot is indíthat.

Végre lehull a lepel a kínai bankszektorban tomboló káoszról?

A kínai nagybankok a hónapban teszik közzé pénzügyi jelentéseiket, ezekből kiderül majd, hogy a világ második legnagyobb gazdaságának pénzintézetei hogy veszik azt, hogy a kormány a folyamatos eladósodással próbálja felvenni a harcot és kiderül az is, hogy a pénzintézeteknek mennyi kockázatos eszközük, árnyékhitelük van.

Félelmetes árnyékvilág döntheti romba a világ második legnagyobb gazdaságát

Félelmetes árnyékvilág döntheti romba a világ második legnagyobb gazdaságát

Nemhogy a GDP-nél, még a hagyományos hitelek növekedésénél is gyorsabban hízik a kínai árnyékbankszektor. Ezzel összefüggésben ellenőrizhetetlen méretű lufi fújódik az ingatlan- és építőipari szektorokban, romlik a bankrendszer stabilitása, és még a piramisjátékozás térnyerése is gyorsul. A kialakult helyzetért jelentős részben pont a jegybank felelős, amely meg akarta állítani az ország túlzott eladósodását, a szabályozói beavatkozás viszont eddig úgy tűnik, fordítva sült el. Az árnyékbankok annyira beették magukat a világ második legnagyobb gazdaságába, hogy egy újabb közbelépés láncreakció-szerű összeomlást indíthat el.

Bedőlt egy 8-27%-os hozamot ígérő piramisjáték

Bedőlt egy kínai piramisjáték, amely 8-27%-os, kockázatmentes hozammal csábította a befektetőit. Összesen körülbelül 116 milliárd forintnak megfelelő megtakarítás tűnt el.

Teljes erőbedobással számolnak le az árnyékbankokkal Kínában

A kínai jegybank teljes erőbedobással akar leszámolni az ország gazdaságára leselkedő egyik legnagyobb kockázattal: a rosszul értékesített, tőkeáttételes, gyakran mérlegen kívüli befektetési termékekkel. Megtiltanák többek közt, hogy garantált hozamot, illetve minimum elvárt hozamot kommunikáljanak termékeikre a bankok, korlátot tennének a maximum felvehető tőkeáttételre, valamint előírnák, biztonsági tartalékot képezzenek a szolgáltatók a bevételeik 10%-ából.

Gyorsabban hízik a kínai árnyékvilág, mint a bankszektor

A kínai bankok tavaly év végére több mint 26 000 milliárd jüannyi vagyonkezelési terméket (WMP) halmoztak fel a mérlegükön kívül, amely a 2015-ös év végi adathoz képest 30% emelkedést jelent.

Válságot kockáztat Kína: szembeszáll az árnyékvilággal

Kína felvette a harcot a rossz hitelekkel: most a 3000 milliárd dollárnyi vagyont kezelő árnyékbanki szektort célozták meg. A hadjárat viszont akár veszélyes is lehet a világ második legnagyobb gazdaságára, hiszen jelentős bevételtől foszthatja meg az ország pénzintézeteit, valamint elzárhatja a forrásokat a kötvénypiac elől.

Szembeszáll a világ második legnagyobb gazdasága a bankok trükközésével

A kínai bankfelügyelet (CBRC) bekeményít: a több mint 20 000 milliárd jüannyi, mérlegen kívüli, garanciákkal nem rendelkező kötelezettségként könyvelt vagyonkezelési termékek kockázatainak "átfogóbb" kezelésére utasítanák a világ második legnagyobb gazdaságának pénzintézeteit.

Újabb vörös riasztás jött Kínából

Újabb vörös riasztás villant fel Kínában: a pénzintézetek mérlegen kívüli hitelekkel korrigált hitel/betét aránya - amely azt mutatja, hogy a bankrendszer hogy tudna átvészelni egy komolyabb recessziót -, 80 százalékra emelkedett június 30-ára az S&P Global Ratings szerint. Néhány kisebb bank esetén 100 százalék körül jár már ez a szám.

Végre elvághatják az egyik drótot a kínai időzített bombán

Kína vizsgálja jelenleg annak a lehetőségét, hogy korlátozzák a kisebb bankok úgynevezett vagyonkezelési termékekhez (WMP) való hozzáférését, mivel egyre többen aggódnak amiatt, hogy a 3500 milliárd dolláros befektetési termékkör rendkívül kockázatos.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.