brexit

Magyarországnak is kritikus 2-3 hét jön a Brexit-tárgyalásokon

Ahhoz, hogy a decemberi EU-csúcson el lehessen fogadni a brit kilépés utáni átmeneti időszak kereteit, a következő 2-3 hétben színt kell vallania a brit kormánynak, hogy mekkora "kilépési számlát" hajlandó majd teljesíteni - írja a Financial Times uniós forrásokra hivatkozva. Bár ez első ránézésre ultimátumnak tűnik, de nincs benne igazán meglepő, mert a briteknek fontos elsősorban az, hogy végre már a kilépési utáni időszak feltételeiről is kezdődjenek egyeztetések. Annak azonban az az előfeltétele az EU27 részéről, hogy a pénzügyi kérdésekben írásba adják a britek a teljesítendő számla módszertanát. Utóbbi Magyarországot is érdemben érinti, mert végre eldől, hogy veszít-e esetleg menetközben, a 2014-2020-as uniós ciklusban, pénzt a brit kilépés miatt.

Újabb miniszterét veszítette el a brit kormányfő

Lemondott szerda este Priti Patel, a brit kormány eddigi nemzetközi fejlesztési minisztere, akiről kiderült, hogy még a nyáron egyeztetés és engedély nélkül magas rangú izraeli politikusokkal, köztük Benjámin Netanjahu miniszterelnökkel tárgyalt.

EKB: közel 50 bank települne át Londonból Európába

Közel 50 bank jelezte áttelepülési célját a Brexit miatt az illetékes európai hatóságoknak, és 20 erre vonatkozó engedélykérés van folyamatban - közölte Daniele Nouy, az EKB bankfelügyeleti vezetője.

Egyensúlyhiány a nemzetközi ingatlanpiacon

A szeptemberi EKB-ülésen Mario Draghi nem sok olyat mondott, amiből a jegybanki politika jelentős irányváltására lehetne számítani, így arra számíthatunk, hogy a kamatlábak a történelmi mélypontok közelében maradnak - derül ki a Fidelity utolsó negyedéves riportjából. Ez pedig a kereskedelmiingatlanok piacára is hatással lesz.

Már érződik a baj: kivérezteti a brit cégeket a Brexit

Az európai vállalkozások nagy része a brit beszállítói megrendelések visszavágását tervezi a lassan haladó Brexit-tárgyalásokból fakadó bizonytalanság miatt - derül ki egy frissen publikált felmérésből.

Fontos hír érkezett a londoni magyaroknak

Szombati brit sajtóértesülés szerint London beleegyezett abba, hogy a brit EU-tagság megszűnésének napja legyen az a határnap, ameddig az újonnan érkező külföldi EU-munkavállalók ugyanolyan jogosultságokra számíthatnak, mint amilyenek a már Nagy-Britanniában élőket megilletik. A brit kormány cáfolta az értesülést.

Meglepő vélemény: épp a magyar kivándorlók lehetnek a Brexit nagy vesztesei

Egyelőre sok a bizonytalanság a Brexit utáni munkavállalási szabályokkal kapcsolatban, azonban a magyar elvándorlás sajátosságai miatt akár a változás vesztesei is lehetnek a szigetországban élő magyarok - mondta a Portfoliónak Christian Moreh, a Southamptoni Egyetem kutatója, akinek fő kutatási területe a migráció. A szakember, aki több tanulmányt írt a témában úgy becsüli, hogy tavaly akár 2000-2700 gyermek is születhetett az Egyesült Királyságban magyar anyáktól, szerinte nem látszanak annak jelei, hogy az elvándoroltak a közeljövőben visszatérést terveznének Magyarországra.

Nem titkolózhat tovább a kormány: ki kell adnia a Brexit-elemzéseket

Nagyon fontos szavazás volt szerda este a brit parlamentben, amelynek lényege, hogy a brit kormány nem titkolózhatna tovább: ki kellene adnia mind az 58 elemzést, amely a Brexit ágazati és átfogó makrogazdasági hatásairól készült bármelyik minisztériumban.

Több száz dolgozójának keres új irodát a Deutsche Bank

Újabb nagy irodát vásárolna Frankfurtban a Deutsche Bank, amelyben több száz dolgozóját "szállásolná" el. A lépéssel a bank egyértelműen a Brexit utáni időkre szeretne felkészülni - írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.

Készül a vészforgatókönyv Brexit-katasztrófa esetére

Készül a vészforgatókönyv Brexit-katasztrófa esetére

A szokásos keddi kormányülésen szóba kerül majd annak lehetősége is, hogy a britek Brexit-megállapodás nélkül lépnek ki az Európai Unióból 2019-ben. A Politico értesülései szerint a brit kabinet igyekszik felkészülni a legrosszabb eshetőségre is, ezért készítik elő ezt a megoldást.

A vártnál sokkal kevesebb munkahelyet menekít ki Londonból a UBS

A UBS a várt 1000 helyett csak 250 munkahelyet költöztet Londonból az európai kontinensre a Brexit miatt, a svájci pénzintézet vezetése ugyanis arra számít, hogy a Cityből továbbra is működhet majd számos back office és tranzakciókkal foglalkozó tevékenység.

Michael Bloomberg: a brit kilépés a valaha hozott legostobább döntés

Michael Bloomberg szerint a Brexit, vagyis Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból "a legostobább döntés, amelyet egy ország valaha is hozott". A The Guardian című baloldali brit napilap online változatának szerdai beszámolója szerint a milliárdos amerikai üzletember, New York egykori polgármestere nemrégiben egy bostoni üzleti fórumon tette ezt a kijelentést. Szavai a The Guardian szerint annak idején elkerülték a média figyelmét.

Beszólt London polgármestere: komolyabban kéne venni a Brexitet

Sadiq Khan, London polgármestere szerint komolyan gondolják a vállalatok, amikor arról beszélnek, hogy elhagyják a várost a Brexit-tárgyalások okozta bizonytalanságok miatt. Hozzátette, hogy egy átmeneti megállapodás sokat segítene abban, hogy a cégek felkészülhessenek a kilépésre, ezért a brit kormánynak és az Európai Uniónak mielőbb döntenie kellene - írja a Reuters.

Egészen durva dolgok jöhetnének egy hard-Brexit után

Az Európai Tanács múlt heti ülése után megújult lehetőséget lát az elvi megállapodásra a Brexitről az EU főtárgyalója, aki interjút adott néhány európai lap, köztük a BruxInfo tudósítójának. Michel Barnier több évig tartó tárgyalási folyamatra számít az EU és az Egyesült Királyság közötti jövőbeni viszonyról, és példákkal támasztja alá az interjúban, hogy milyen súlyos következményei lennének annak, ha a felek megállapodás nélkül állnának fel a tárgyalóasztaltól.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.